Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Hra na schovávačku sa končí

Sportnet|1. feb 2006 o 00:00

Slovenský tenista Karol Beck nehovoril pravdu, keď pred vlaňajším finálovým zápasom Davisovho pohára s Chorvátskom v Bratislave aj v rozhovore pre SME (23. 11. 2005) tvrdil, že nevie nič o pozitívnej dopingovej kontrole. Testovali ho po septembrovom ...

Karol Beck.

FOTO - SITA/AP

Slovenský tenista Karol Beck nehovoril pravdu, keď pred vlaňajším finálovým zápasom Davisovho pohára s Chorvátskom v Bratislave aj v rozhovore pre SME (23. 11. 2005) tvrdil, že nevie nič o pozitívnej dopingovej kontrole. Testovali ho po septembrovom semifinále Davisovho pohára Slovensko - Argentína v Bratislave, kde víťazstvom nad Coriom v dvojhre i v zápase štvorhry pomohol nášmu tímu k víťazstvu 4:1. Beck potom ešte odohral turnaje v Metzi, Štokholme, Madride, až si 25. októbra v Petrohrade údajne zranil koleno a odvtedy sa už v žiadnom zápase na kurte neobjavil. O jeho pozitívnej A-vzorke vedela pred decembrovým finále aj naša daviscupová reprezentácia, Beck oboznámil celý tím. Potvrdil to generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. Podľa neho to však nebolo zavádzanie verejnosti, ak sa o prípade nevyjadrovali. Beck sa dostal do nominácie, ba dokonca ho kapitán Miloš Mečíř zaradil pri žrebovaní na prvý deň do úvodnej dvojhry. Až tri hodiny pred zápasom nahradil našu dvojku, ktorej sa vraj obnovilo zranenie kolena, náhradník Karol Kučera. Chorvátom pripadali rošády v slovenskej zostave na smiech, Beck zostal celý víkend na našej lavičke.

"Viackrát sa už v minulosti stalo, že pozitívne testovaný tenista dostal možnosť vysvetliť na výsluchu v Londýne, ako sa zakázaná látka dostala do jeho tela a tribunál to akceptoval. Hráč zostal bez trestu, pokračoval v kariére. Prezumpciu neviny sme dodržiavali aj v Beckovom prípade. Karol nám po celý čas tvrdil, že nič zakázané nebral. Verili sme mu a stále mu veríme. Horšie bude, ak tribunál Karolove argumenty neprijme...," povedal generálny sekretár STZ Moška.

Beck bol pred dvoma týždňami na výsluchu v sídle ITF v Londýne a päť hodín vysvetľoval, ako sa nepovolená látka mohla dostať do jeho tela. Teraz doma čaká na výsledok. Vyše trojmesačná hra na schovávačku sa konečne chýli ku koncu. Ticho pred búrkou v Beckovom prípade neveští nič dobré.

ONDREJ GAJDOŠ

Súvisiace články