Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hra Benátok sa točí okolo hviezdnej trojice legionárok

Sportnet|Publikované 10. dec 2003 o 23:00

Košice - Družstvu Italsoft Beyer Benátky patrí v talianskej lige v jednej z dvoch skupín základnej časti momentálne tretia priečka. Naposledy sa

predstavilo na ihrisku prvej Familie Schio a prehralo 48:52, keď ich najlepšou strelkyňou bola Cathie Melainová so 14 bodmi.

Táto 29-ročná známa francúzska krídelníčka je jednou z najväčších hviezd tímu, veľmi cenná je v doskakovaní. Ďalšou je "lietajúca dáma", Američanka Vicky Hallová, ktorá je v lige s priemerom 18 bodov na zápas zatiaľ najlepšou kanonierkou družstva. To isté platilo aj v prvej fáze Európskeho pohára FIBA. Treťou klúčovou hráčkou Benátok je Alessandra De Oliveira. Hviezdna tajkmer dvojmetrová brazílska pivotka hrávala v americkej profesionálnej WNBA za Washington, New York i Seattle, v Taliansku predtým za Como a slovenským fanúšikom je dobre známa zo svojho nedávneho účinkovania v Ružomberku. Okolo tejto trojice by sa mala točiť hra talianskeho družstva.

V základnej časti Európskeho pohára FIBA zdolali Benátky maďarský MÁV Coop Szolnok doma 53:51, vonku mu podľahli 68:70, české Loko Trutnov porazili doma 72:64 a vonku 89:75 a so slovinským Merkurom Cejle prehrali doma 53:63 a vonku zvíťazili 80:70. Do ďalšej fázy Talinky postúpili z druhého miesta, skupinu vyhral Szolnok.

Na záver pikoška: Talianky (azda až na Alessandru) asi nemajú veľmi poňatie s kým sa dnes stretnú. Na ich inernetovej stránke sa totiž píše, že dnes večer sa predstavia na palubovke Košíc na Ukrajine... Ostáva len veriť, že delťáčky sa dnes vypnú k takému výkonu, že po zápase si Benátky už "ukrajinské" Košice budú dobre pamätať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.