Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Hovorka chcel hrať za Košice už ako 18-ročný

Nová košická posila. M. Hovorka by sa rád znovu predstavil aj v národnom mužstve. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 7. jún 2016 o 00:00

Hokejisti HC Košice začali v pondelok s prípravou na ľade Crow arény, kde by mali trénovať celý týždeň.

Hokejisti HC Košice začali v pondelok s prípravou na ľade Crow arény, kde by mali trénovať celý týždeň a následne sa budú opäť pripravovať na suchu. Medzi známymi tvárami sa objavili aj nové posily oceliarov útočník Marek Hovorka, obrancovia Radim Hruška a Ondrej Šmach. Prvý spomenutý získal na MS 2012 so slovenským výberom striebornú medailu.

KOŠICE. Naposledy pôsobil Marek Hovorka v slovenskej najvyššej súťaži v sezóne 2008/09, keď obliekal dres Martina.

Do extraligy sa tak vracia po siedmich rokoch. V uplynulom súťažnom ročníku pôsobil v českom Chomutove, odkiaľ prestúpil do Vítkovíc.

„Situácia sa vyvinula tak, že som čakal na vyjadrenie Vítkovíc. Ostatné kluby už boli plné a tak som bol strašne rád, že sa mi ozvali Košice, ktoré sú top tímom na Slovensku a majú len tie najvyššie ambície, takže ja som neváhal a preto som tu,“ povedal Marek Hovorka, po svojom úvodnom tréningu na ľade.

Nebaví ho holiť sa

U našich západných susedov pochodil rodák z Dubnice nad Váhom niekoľko klubov. Postupne obliekal dresy Kladna, Sparty Praha, Karlových Varov, Chomutova a naposledy Vítkovíc.

Jednoznačne najlepšiu sezónu zažil v rokoch 2014/15, kedy v druhej najvyššej českej súťaži nazbieral v 49 zápasoch základnej časti 54 bodov a s Chomutovom vybojoval postup do extraligy.

Za národný tím odohral 25 zápasov, z toho 4 na svetovom šampionáte v roku 2012, keď Slováci vybojovali strieborné medaily.

„Uvidíme, ako to bude s reprezentáciou, možno budem teraz, keď som sa vrátil na Slovensko, viac na očiach a ukážem niektorým ľuďom svoju hru. Samozrejme, ak sa mi bude dariť, tak nie je vylúčené, žeby som sa tam mohol opäť dostať. Na to všetko je však ešte priskoro, je to otvorené, keďže máme len začiatok sezóny,“ povedal 31-ročný krídelník.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články