Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Houllierov odchod možno zmarí Rosického prestup

SITA|7. jún 2004 o 16:46

BERLÍN 7. júna (SITA, AFP) - Tvorca hry českej futbalovej reprezentácie Tomáš Rosický sa obáva, že odchod trénera Gerarda Houlliera z FC Liverpool zmarí jeho prestup na Anfield Road. "Houllier ma skutočne ...

BERLÍN 7. júna (SITA, AFP) - Tvorca hry českej futbalovej reprezentácie Tomáš Rosický sa obáva, že odchod trénera Gerarda Houlliera z FC Liverpool zmarí jeho prestup na Anfield Road. "Houllier ma skutočne chcel. Vôbec však netuším, aké plány má nový kouč," povedal 24-ročný stredopoliar Borussie Dortmund. Bývalý hráč Sparty Praha má na Westfálskom štadióne platnú zmluvu do roku 2008, ale po neúspešnej sezóne netají svoj záujem zmeniť pôsobisko. "Potrebujem nové prostredie. Uplynulý súťažný ročník bol najhorší v mojej doterajšej kariére a vedenie BVB musí pochopiť, že nie som šťastný," dodal Rosický.

FC Liverpool je po ukončení spolupráce s Gerardom Houllierom momentálne bez kormidelníka. Všeobecne sa však očakáva, že nástupcom francúzskeho kouča sa stane doterajší tréner Valencie Rafa Benitez. V kádri "The Reds" figurujú dvaja českí futbalisti - Milan Baroš a Vladimír Šmicer. O Rosického sa údajne zaujíma aj FC Chelsea, ktorý je ochotný zaplatiť 30 miliónov eur.

Súvisiace články