Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Houllier podľa britských médií v Liverpoole končí

SITA|24. máj 2004 o 10:31

LONDÝN 24. mája (SITA, AFP) - Anglický prvoligový klub FC Liverpool v pondelok údajne ukončí spoluprácu s trénerom Gerardom Houllierom, pričom hlavným kandidátom na uvoľnený post by mal byť Alan Curbishley ...

LONDÝN 24. mája (SITA, AFP) - Anglický prvoligový klub FC Liverpool v pondelok údajne ukončí spoluprácu s trénerom Gerardom Houllierom, pričom hlavným kandidátom na uvoľnený post by mal byť Alan Curbishley z Charltonu. Informovali o tom viaceré britské médiá.

Houllier, ktorý ešte koncom minulého týždňa veril vo svoje zotrvanie v Liverpoole, mal počas víkendu kľúčový rozhovor s predsedom klubu Davidom Mooresom a očakáva sa, že vedenie čoskoro oznámi priateľský rozchod. Formálne vyhlásenie však klub možno odloží o niekoľko dní, do návratu výkonného riaditeľa Ricka Parryho zo Španielska.

Houllier môže podľa britských médií očakávať odstupné okolo 1 milióna libier a zrejme podpíše dohodu o mlčanlivosti, ktorá mu znemožní v budúcnosti zverejňovať chúlostivé informácie z prostredia klubu. Francúzsky tréner prišiel do Liverpoolu v roku 1998. Po úspechu v roku 2001, keď jeho zverenci získali Pohár UEFA, Ligový pohár i FA Cup, však prišiel útlm a aj fanúšikovia sú čoraz nespokojnejší s nevyrovnanými výkonmi The Reds.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Ukrajina vs. Severné Macedónsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Belgicko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Rakúsko
Kurzy prináša