Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Hosťujú síce na Považí, ale pripravujú sa doma, privítali možnosť vkĺznuť interligovou bránou

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Košice - Na začiatku interligového ročníka boxerov bolo jasné, že Vranovčania nevstúpia medzi dvanásť povrazov a preto uvoľnili troch borcov na

hosťovanie do Dubnice. Na sklonku prvej časti tejto medzinárodnej súťaže sme preto oslovili východniarske trio s tým, aby tlmočilo svoje poznatky.

Naposledy Dubničania zdolali Žilinčanov 12:8, o čo sa zaslúžil aj Peter Krajčovič, ktorý do 75 kg zdolal Karáska. "Predtým v dueli s Ústí nad Labem som podľahol Adámkovi. Kým som bol vo Vranove, mal som zamestnanie, teraz som bez práce a som odkázaný iba na prémie za víťazstvá. Trénujem naďalej vo Vranove, rovnako ako ďalší dvaja kolegovia, pod dohľadom Stanislava Vagaského. Z doterajšieho priebehu zápolení som vynechal akurát súboj v Brne, lebo som mal skúšku na vysokej škole. Tento rok ma čakajú ešte majstrovstvá Slovenska v polovici decembra. Vlani som na domácom šampionáte skončil druhý, i teraz by som rád siahol na medailu, láka ma aj titul. Ešte by som mal štartovať tiež na medzinárodnom turnaji v Budapešti," uviedol Peter Krajčovič.

V ťažkej hmotnostnej kategórii nad 81 kg nastupuje na Považí Radovan Kokavec, ktorý nevynechal ani jedno meranie síl. Naposledy práve jeho víťazstvo nad Jacurom rozhodlo o zisku bodov pred Dubničanov. "Vyhral som iba o bod, bolo to tesné, predtým som s týmto súperom ešte vo farbách Vranova prehral. Pre mňa je dobré, že môžem boxovať v Interlige. Podarilo sa mi zdolať aj Ústečana Barteka, akurát som podľahol Polakovičovi z Brna. Podľa mňa najlepší výkon som podal proti Bartekovi. Rád by som sa pripravil na medzinárodné previerky, hlavne kvalifikačné turnaje. Priamo v zápoleniach ma koučuje Stano Vagaský, reprezentačný tréner Dušan Bučko, ktorý vedie Dubnicu, mu iba sekunduje. Takto je to lepšie, lebo môj kormidelník ma lepšie pozná. Sám na sebe som pobadal isté zlepšenie, hlavne v kondícii a možno v prehľade, čo je podmienené aj vyšším počtom duelov. Predsa len v Interlige v minulom ročníku som mal na konte len málo skúseností," prezradil Radovan Kokavec.

Trojlístok uzatvára Pavol Kunc (na snímke vľavo), ktorý boxuje do 60 kg. Má 19 rokov, pred dvoma rokmi vstúpil do seniorského ringu. Pôsobil aj v Komárne, kde hosťoval, aby sa rozboxoval. Je to jeden zo širokej plejády borcov, ktorých pritiahol k tomuto športu tréner Marián Smolák. Mimochodom, Pavol robí krupiéra v herni a končí v zamestnaní o polnoci. Jesennú bilanciu zavŕšil prehrou s Doležajom. "Bolo to ale diskutabilné rozhodnutie rozhodcov. Predtým som podľahol skúsenému Šachbazjanovi z Ústí rozdielom pätnástich bodov. Nemal som vtedy natrénované, lebo som nevedel, či budem boxovať v Interlige a obzeral som sa po robote. Postupne som sa ale dostal do lepšej pohody. Proti Brnu som nenastúpil, lebo prednosť dostal maďarský legionár vzhľadom na nahustený program. Počul som ale, že od januára zvyšné zápasy Interligy potiahnem už iba ja. Rád by som si splnil osobné želania poraziť Šachbazjana. Okrem toho poškuľujem po finále na domácom šampionáte a tam by som rád zdolal práve Doležaja," naznačil ambície Pavol Kunc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.