Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Hostitelia nezaváhali

Sportnet|25. mar 2009 o 00:00

Včera bolina programe druhé stretnutia baráže o extraligu. Podobne ako v pondelok aj včera dominovali odmáce mužstvá a zvýšili vedenie v sérii hranej

na štyri víťazstvá na 2:0.

Poprad - Piešťany 6:2 (0:2, 4:0, 2:0) - stav série 2:0

POPRAD. Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe. Do vedenia sa dostali v 4. min hostia zásluhou Kolníka V 11. min pri výhode o dvoch hráčov zvýšil na 2:0 pre Piešťany Učeň. Hostia sa po tomto okamihu dopredu veľmi netlačili. V 23. min unikajúceho Jarolína hákoval R. Kolník a sám postihnutý z trestného strieľania znížil. O dve minúty Mlynarovič vyrovnal a ten istý hráč v 31. min otočil skóre. Tri minúty pred záverečnou sirénou sa presadil šikovný Lukáč a dal bodku za vydarenou domácou sériou Popradu.

ŠTATISTIKA

Góly: 23. Jarolín (z trestného strieľania), 25. Mlynarovič (M. Bartánus, R. Stantien), 31. Mlynarovič (O. Malinský, M. Bartánus), 36. Kasík (Lapšanský), 47. Jarolín (A. Kroták), 57. M. Lukáč (Mlynarovič) - 4. R. Kolník (Haring), 10. P. Učeň (R. Sýkora, Bučka). Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: P. Učeň na 5+DKZ+trest v hre za napadnutie hlavy a krku, Klučár (obaja Piešťany) na 2x10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Tornay, 2366 divákov. Poprad: Šimonovič - Fabian, Kasík, Michal Segľa, Dora, J. Brejčák, O. Malinský, M. Gavalier, Vojsovič - Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Weissmann, Jarolín, M. Lukáč - M. Bartánus, R. Stantien, D. Buc - Mlynarovič, Holečko, Martin Segľa. Piešťany: J. Ondrejka - Blaško, Bučka, Klučár, Hanka, Greň, A. Kolník, M. Kováč, Kopejtko - Marek Mihálik, R. Kolník, Haring - Chylo, M. Horský, Otčenáš - R. Sýkora, P. Učeň, Rybárik - D. Rosa, Fedor.

(sita)

Sp. N. Ves - Kežmarok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) - stav série: 2:0

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti Spišskej Novej Vsi zvíťazili aj v druhom domácom stretnutí extraligovej baráže nad Kežmarkom, tentoraz futbalovým výsledkom 1:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0. O osude kvalitného, ale najmä mimoriadne dramatického duelu v Spišskej Novej Vsi rozhodol gól obrancu Jána Magdoška zo 46. min. Hosťom v závere k vyrovnaniu nepomohla ani polminútová hra bez brankára. Séria sa teraz presúva na ľad extraligistu z Kežmarku. Tretí zápas je pod Tatrami na programe v piatok 27.

ŠTATISTIKA

Gól: 46. J. Magdoško (Leskovjanský, Hamrák). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Stano, 3200 divákov. HK Spišská Nová Ves: M. Laco - Hrehorčák, Čintala, Petruk, Gurčík, J. Magdoško, Borovský - Vávra, Heizer, Staroň - J. Voskár, L. Hudáček, Smotrila - Vartovník (41. Leskovjanský), Hamrák, Prokop. Kežmarok: Klempa - R. Gavalier, Bartoň, D. Brejčák, Brincko, R. Sadiki, Jelínek - Škovira, Slaninák, V. Žemba - P. Svitana, Šechný, M. Drotár - P. Segľa, Palovčík, Bednár - Čížek, Klein, Schneider.

(sita)

Súvisiace články