Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hostia bodovali v oboch derby

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Levoča - Poprad B 2:2 (2:1)Obojstranne svižné stretnutie mužstiev zo špice tabuľky začali lepšie domáci, ktorí zatlačili svojho súpera do

Levoča - Poprad B 2:2 (2:1)

Obojstranne svižné stretnutie mužstiev zo špice tabuľky začali lepšie domáci, ktorí zatlačili svojho súpera do defenzívy, no z územnej prevahy si nič nevytvorili. Postupom času však hostia hru vyrovnali a v 16. minúte sa mohli dostať do vedenia, no Bendík namieril svoju strelu len do brankára. O tri minúty nato mal gól na kopačke Kšenzakovič, ale loptu namieril do žrde. V 26. minúte sa však hosťujúca rezerva dočkala vedúceho gólu, keď Kramarčík zasiahol v pokutovom území loptu nedovolene rukou a pokutový kop bezpečne premenil Kšenzakovič ml. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, keď o tri minúty Vojtušovu strelu spoza 16-ky tečoval M. Kašper. Po góle domáci zvýšili tempo hry a v 35. minúte sa im podarilo otočiť skóre, keď prenikajúceho Janečku zastavil nedovoleným spôsobom Miženko a nariadenú penaltu Džubák bezpečne premenil. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a oba tímy sa snažili o útočný futbal. Iniciatívnejší vo finálnej fáze však boli hostia, ktorí si dokázali vytvoriť niekoľko vyložených šancí, ktoré však Kubus nedokázal zužitkovať. Hostitelia vychádzali viac-menej zo zabezpečenej obrany a po rýchlych brejkoch sa snažili ohroziť Daniša M. Kašper a Džubák, no vo finálnej fáze sa nepresadili. S blížiacim sa záverom vrhli hostia v snahe získať zaslúžený bod všetky sily do útoku, čo sa im vyplatilo, keď v 85. minúte po prudkej strele prekonal Liptáka Kubus. V posledných minútach mohla ešte rezerva otočiť skóre, no po prihrávke Michlíka sa nedokázal presadiť Kubus, keď loptu namieril len do brankára.

Góly: 29. M. Kašper, 35. Džubák (z 11 m) - 26. Kšenzakovič ml., 85. Kubus. Pred 200 divákmi rozhodoval Švec, ŽK: Vojtuš, Kramarčík, Jakubec - Maník, Bendík, Depta, Michlík. LEVOČA: Lipták - Dunčko ml., Džubák, Jakubec, Brincko - Šimo, Janečka (85. Vajko), Vojtuš, Kramarčík (88. Riš) - M. Kašper, Lešňovský (75. P. Kašper). POPRAD B: Daniš - Depta (80. Sluka), Petruš, Žemba, Miženko (46. Maník) - Pisarčík, Bendík, Tropp, Kubus - Michlík, Kšenzakovič ml.

(mdc)

V. Ružbachy - Plavnica 0:1 (0:1)

Okresné derby začali hostia náporom a už v 3. minúte ich mohol dostať do vedenia Jozef Pavlišin, no v koncovke sa nepresadil. V 13. minúte pohrozili Plavničania znova, keď Ilčišák naservíroval loptu Jendrušovi, no domáci gólman Mašlej jeho pokus zmaril. O tri minúty nato sa pokúšal prekvapiť Mašleja ďalekonosnou strelou z vyše 20 metrov Jozef Pavlišin, no tá si cestu do siete nenašla. Z neustáleho ofenzívneho tlaku sa hosťom v 24. minúte podarilo predsa len zaznamenať vedúci gól, keď Chovanec presnou prihrávkou našiel dobre postaveného P. Štupáka, ktorý umiestnenou hlavičkou prehodil bezmocného Mašleja. Po góle hostia vystupňovali tempo hry a neustále dobýjali ružbašskú bránu. V 30. minúte mal po Ilčišákovej prihrávke gól na kopačke Jendruš, no domáca obrana jeho strelecký pokus odvrátila do bezpečia. Hostitelia naďalej pôsobili zakríknuto a v ofenzíve boli prakticky neškodní. Tesne pred prestávkou mohli navyše inkasovať ďalší gól, no po Ilčišákovom centri sa tentoraz P. Štupák hlavou nepresadil. Po zmene strán sa hra postupne vyrovnala, keďže Ružbašania v snahe zaznamenať vyrovnávajúci gól zvýšili útočnú aktivitu. Hostia sa však v týchto fázach duelu sústredili viac-menej na kontrolu svojho náskoku a deštruktívnou hrou eliminovali akcie súpera. V 58. minúte sa snažil prekvapiť Ščerbáka M. Diňa, no v koncovke sa nepresadil. V 62. minúte sa domáci už takmer tešili z gólu, keď po priamom kope Kuľandu poslal Vašaš centrovanú loptu na M. Diňu, ktorý ju však hlavou poslal mimo bránu. V týchto minútach mali loptu na svojich kopačkách domáci a v 70. minúte po prihrávke J. Ščensného vyslal prudkú strelu z vyše 20 metrov V. Diňa, no tá mierila nad bránu. V 73. minúte sa v jedinečnej šanci ocitol M. Diňa, no nedokázal zasunúť loptu za chrbát Ščerbáka. V záverečnej štvrťhodine vrhli domáci všetky svoje sily do útoku a v 80. minúte sa skoro dočkali, no spolupráca Diňovcov sa gólom neskončila, keď Ščerbák sa nenechal zaskočiť. Posledná 5-minútovka patrila hosťom, ktorí v 86. minúte mohli poistiť svoje víťazstvo, no Kupcovu prihrávku namieril Jendruš len do žrde.

Gól: 24. P. Štupák. Pred 200 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: D. Ščensný - P. Štupák, Hricko, Ilčišák. V. RUŽBACHY: Mašlej - L. Pardus, Mariančík (68. J. Ščensný), Kuľanda, Zima (46. Minčík) - Hajostek (46. M. Diňa), D. Ščensný, Krull, Timko - V. Diňa, Vašaš. PLAVNICA: Ščerbák - Ján Pavlišin, Jozef Pavlišin, Turlík, Abrahámovský - Hricko, Chovanec, Pristaš (62. Kupec), Ilčišák (90. M. Štupák) - P. Štupák (75. Varga), Jendruš.

(mdc)

Štrba - Uzovce - odložené

Bard. N. Ves - Sp. Bystré 6:1 (3:1)

Podľa papierových predpokladov to mal byť súboj Dávida s Goliášom, veď na ihrisko vedúceho celku tabuľky pricestoval tím, ktorý je momentálne beznádejne na poslednej priečke. O to prekvapujúcejší bol úvod duelu, keď už v 5. minúte išli hostia do vedenia. Krišanda pekne vysunul Bednarčíka, ktorý prenikol po krídle, nacentroval loptu na Lopucha a ten otvoril skóre. Hostia potom umne prehustili stred ihriska a domáci favorit sa proti tomu ťažko presadzoval. V 15. minúte však Vitkovi nešťastne preskočila lopta na hrboľatom teréne kopačku a jeden z domácich hráčov svoj samostatný nájazd premenil. Hra bola aj v ďalších minútach vyrovnaná a vôbec to nevyzeralo, že hrá prvý s posledným. V 33. a 34. minúte však "Kubašania" chybovali v obrane a domáci sa dvoma zlepenými zásahmi dostali na koňa. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 57. minúte rozhodcovia prehliadli hru rukou jedného z domácich hráčov a z následnej akcie zvýšili Bardejovčania svoje vedenie. O päť minút neskôr bolo už 5:1 a definitívne vymaľované. Podtatranci sa nevzdávali, ale Bednarčík svoje dve sľubné príležitosti nevyužil. Skóre uzavreli domáci po rohovom kope presnou strelou z 20 metrov.

Góly: Rohaľ a Pribitný po 2, Stachura, Janík - 5. Lopuch. Pred 300 divákmi rozhodoval Pongo, ŽK: Ebringer (Sp. Bystré). SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Vitko, Ebringer, Meliš (75. P. Herák) - Šuster, D. Herák, Lopuch, Krišanda, Orolin (70. Šimonovič) - Bednarčík.