Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Hossov agent Crha odmietol ponuku Sens na 4-ročnú zmluvu za 7,5 mil. USD

TASR|7. sep 2001 o 13:23

Ottawa 7. septembra (TASR) - Rokovania medzi agentom slovenského reprezentačného hokejistu Mariána Hossu Jiřím Crhom a vedením klubu Ottawy Senators nepokročili ani po najaktuálnejšej ponuke zo strany senátorov

. Crha nepristúpil na štvorročnú zmluvu za 7,5 milióna dolárov.

"Ponuka nás veľmi nepotešila a budeme pokračovať v rozhovoroch a ďalej čakať," vyhlásil pre kanadskú tlač Hossa, ktorého agent údajne bojuje za minimálne trojmiliónový kontrakt za jednu sezónu. "Jednoducho sa nám nepáčila suma, ktorú nám ponúkali. Neviem, čo sa deje. Pred pár týždňami som telefonoval s Danielom Alfredssonom a bol v rovnakej situácii ako ja," doplnil Hossa, ktorý spoločne s ďalším na zmluvu čakajúcim slovenským senátorom Zdenom Chárom bude pôsobiť v drese Dukly Trenčín v slovenskej Boss extralige.

Vedenie klubu nie je nadšené zo zápasov, ktoré trojica Hossa-Chára-Alfredsson absolvujú na starom kontinente. Generálny manažér Sens Marshall Johnston kritizoval najmä Alfredssonovu účasť vo švédskej reprezentácii v rámci Euro Hockey Tour. "Daniel by si mal robiť rovnaké starosti ako my. Starosti, že sa môže zraniť. Nepáči sa nám, že bude hrať. Aj napriek úrazovému poisteniu treba byť vždy radšej opatrný," nespokojne skonštatoval Johnston.

br

Súvisiace články