Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Hossa žiaril v New Jersey, Ottawa si vynútila siedmy zápas

TASR|22. máj 2003 o 12:11

New York 22. mája (TASR) - V šiestom zápase finálovej série Východnej konferencie NHL vyhrala Ottawa na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení a vyrovnala ...

New York 22. mája (TASR) - V šiestom zápase finálovej série Východnej konferencie NHL vyhrala Ottawa na ľade New Jersey 2:1 po predĺžení a vyrovnala stav na zápasy na 3:3. Oba góly senátorov pripravil slovenský krídelník Marián Hossa a dostal sa tak na tretie miesto v produktivite play off. Rozhodujúci siedmy duel je na programe v noci na sobotu v hlavnom meste Kanady.

Senátori pripravili diablom prvú prehru na domácom ľade v play off a odvrátili druhý mečbal New Jersey na postup do finále, kde už na súpera čaká Anaheim. Veľkou mierou sa o triumf Ottawy postaral slovenský krídelník Marián Hossa, ktorý sa asistenciami podieľal na oboch góloch svojho tímu a stal sa treťou hviezdou zápasu. "Stále máme pred sebou jeden zápas a ten bude najťažší. Sme radi, že rozhodujúci duel budeme hrať doma," povedal Hossa, ktorý neskóroval už v deviatich zápasoch.

Do vedenia sa hostia dostali po presnom zásahu Radka Bonka v presilovke, keď sa po prihrávke Rachůnka odrazil puk od Hossovej korčule k českému centrovi a ten dal svoj piaty gól v nadstavbe. Devils vyrovnali v úvode tretej časti, keď opäť pri početnej výhode namieril presne Joe Nieuwendyk. V dramatickom závere normálneho hracieho času trafil do žrde domáci Langenbrunner a po ňom skončil na brvne aj teč Hossu. V predĺžení sa hralo v obrovskom tempe. Rozhodnutie prišlo v 76. minúte, keď si Hossa obhodil domáceho kapitána Scotta Stevensa, agresívne sa okolo neho pretlačil a jeho prihrávku doklepol za Brodeurov chrbát obranca Chris Phillips. "Varaďa sa snažil pretlačiť puk za čiaru a v tom sa odrazil ku mne. Len som ho nasmeroval na bránku a prešiel dnu. Zrazu som zbadal radosť spoluhráčov a vedel som, že to bol gól," opísal svoj najdôležitejší zásah v kariére najvyššie draftovaný hráč v roku 1996. Slovenský obranca Zdeno Chára zaznamenal plusový bod a jednu strelu.

Diabli sa v siedmom zápase musia zaobísť bez veterána Nieuwendyka, ktorý sa v predĺžení zranil pri jednom zo súbojov pri mantineli. "Neviem presne čo sa stalo, ale noha ma bolí," smutne konštatoval krývajúci center New Jersey.

finále Východnej konferencie:

NEW JERSEY - OTTAWA 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 43. Nieuwendyk (Friesen, Niedermayer) - 38. Bonk (HOSSA, Rachůnek), 76. Phillips (Varaďa, HOSSA). Strely na bránku: 31:34. Brankári: Brodeur - Lalime. 19.040 divákov. Stav série: 3:3.