Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Hossa si dal z pohára pirohy, prekvapil ho príchod brata

Marián Hossa zdvíha nad hlavu Stanleyho pohár na trenčianskom zimnom štadióne. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|10. aug 2013 o 18:25

Stanley Cup sa na rodinnej párty ocitol aj v bazéne, ale tak, aby neporušil protokol a neznervóznil jeho ochrancov. Do vody sa vraj nedostal.V sobotu sa z neho jedli pirohy.

TRENČÍN.Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu Marián Hossa zažil doma dobre utajené prekvapenie. Na nočnej párty v dome rodičov sa objavil aj jeho mladší brat Marcel, ktorému z klubu KHL Dinamo Riga na poslednú chvíľu vybavil dva dni voľna agent Peter Neveriš.

"Pred troma rokmi Marcel na mojej prvej oslave Stanley Cupu chýbal, o to vzácnejšia bola chvíľa, keď sme sa stretli a spolu si siahli na pohár. Mama sa neubránila slzám. Konečne sme sa pri veľkom pohári stretli celá rodina,“ povedal Marián Hossa, ktorý do svojho športového centra Hoss Sport Center v trenčianskej štvrti Na novinách priniesol v sobotu pre malých hokejbalistov Stanleyho pohár rovno na ihrisko.

"Hokejbal je perfektný šport, na ňom som vyrastal odmalička, " zaspomínal si 34-ročný útočník Chicaga.

Tesne predtým mu do areálu priniesla mama Marika misu s čerstvými pirohami. Pustil sa do nich s chuťou priamo zo Stanley cupu.

Miluje bryndzové pirohy

„Milujem bryndzové pirohy. Rád som si zopakoval možnosť mať pirohy od mamy aj pri oslavách druhého víťazstva v pohári. Vôbec to nebolo ľahké a o to viac si to užívam. Ten pocit je nádherný a myslím si, že je ešte aj krajší, " dodal Hossa, ktorý do zámoria odišiel potom ako sedemnásťročný získal v materskej Dukle Trenčín v roku 1997 titul slovenského majstra.

„Hneď v ďalšej sezóne sme pod vedením slovenského trénera Júliusa Šuplera spolu s Andrejom Podkonickým vyhrali juniorský Memorial Cup. Na drese Portlandu sme mali rovnako krásne logo indiána. Vtedy som netušil, že ho raz budem nosiť na drese Chicaga v NHL a zažijem v ňom dva triumfy v Stanley Cupe.“

Tretí pohár aj dieťa?

Marián Hossa dostal aj otázku, či neplánuje dvojitý hetrik v hokejovom a osobnom živote. V novembri sa im s manželkou Jankou narodí druhé dieťa. Po ňom by mal prísť logicky na rad tretí pohár a aj tretí potomok.

„Beriem to ako inšpiráciu, “prikývol Hossa v červenom drese Chicaga, ktorý pri retrospektíve úspešnej sezóny Chicaga vyzdvihol zásluhy svojich mladších spoluhráčov, 25- ročného kapitána Jonathana Toewsa a 24- ročného Patricka Kaneho.

„Tí by si zaslúžili sochu slávy už dnes. Navyše sú vynikajúci zabávači. Sedím v kabíne vedľa Patricka a ten vždy vytvorí príjemnú uvoľnenú atmosféru.“

Ak by si mal vybrať ideálneho centra z iných tímov, najlepšie by sa mu hralo s Pavlom Daciukom z Detroitu alebo Sidneym Crosbym z Pittsburghu. S oboma si už v zahral aj vo finále Stanley Cupu v rokoch 2008 a 2009 , ktoré im však spolu s Hossom kuriózne nevyšli. Slovenský útočník prerušil svoju finálovú kliatbu až po prestupe do Chicaga.

Súvisiace články