Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Hossa prispel k výhre Ottawy nad Philadelphiou

SITA|2. dec 2003 o 09:27

NEW YORK 2. decembra (SITA) - Slovenský útočník Marián Hossa pomohol zastaviť 12-zápasovú sériu Philadelphie bez prehry. Hossov tím Ottawa Senators zdolal v pondelkovom stretnutí NHL na domácom ľade Flyers 4:1 a 24-ročný krídelník zaznamenal prihrávku pri

treťom góle, ktorý strelil necelých osem minút pred koncom Anton Volčenkov. Pre ruského obrancu to bol prvý presný zásah v sezóne. Dva góly víťazov strelil český útočník Martin Havlát. Jeho krajan v bránke Ottawy Martin Prusek prišiel o čisté konto v 44. minúte, keď ho pri vlastnom oslabení prekonal strelou zápästím Keith Primeau a znížil na 1:2. Dvojgólové vedenie však vrátil Senators Volčenkov. Hossa zatiahol puk do tretiny, počkal si na korčuľujúceho spoluhráča a ten skóroval. "Určite sa nám hrá lepšie, keď vedieme. Na doťahovanie náskoku súpera spotrebujete veľa energie. Preto sme radi, že Marty (Havlát) strelil prvé dva góly," povedal Hossa. "Veľmi dobre chytal Martin. Vďaka jeho zákrokom sme dnes mohli vyhrať," dodal Hossa. Na 4:1 upravil gólom do prázdnej bránky v predposlednej minúte kapitán Daniel Alfredsson. Philadelphia naposledy prehrala 30. októbra a dostala sa na čelo celkového poradia súťaže. "Prehra je vždy nepríjemná. Už dlho sme nepoznali tento pocit, ale dnes sme jednoducho nehrali tak dobre, aby sme mohli vyhrať," krčil ramenami útočník Flyers Justin Williams.

Najslabšia návšteva (9576) za posledných osem rokov sledovala výhru domáceho Pittsburghu 4:3 nad Atlantou. Ešte menej divákov (7170) navštívilo halu Penguins v roku 1995, vtedy však fanúšikom sťažovala cestu na zápas proti Calgary snehová búrka. O výhre Pittsburghu rozhodol necelé štyri minúty pred koncom útočník Ramzi Abid, ktorý využil brejkovú situáciu s Alexejom Morozovom. "Na góle mal najväčšiu zásluhu Alexej. Nezachoval sa sebecky a prihral mi," chválil Morozova Abid. Oboch hráčov nechal kouč Eddie Olzcyk v poslednom zápase sedieť v hľadisku. Abid naposledy skóroval v 4. zápase sezóny, Morozov zaznamenal v posledných šiestich súbojoch len jednu asistenciu. Pre Penguins to bola tretia výhra v posledných 13 zápasoch. Atlante sa proti Pittsburghu nedarí a zo 17 stretnutí v histórii majú na svojom konte len jediné víťazstvo. "Dnes nám body ušli pre našu neskúsenosť a menšie nasadenie. Tri štvrtiny nášho mužstva ešte nikdy nehrali v play off, takže by sme nemali takto ľahkovážne púšťať body. Každé ráno by sme sa mali pozrieť na tabuľku a povedať si: mohli a mali sme byť vyššie," hneval sa tréner Thrashers Bob Hartley. Nová posila Pittsburghu z Los Angeles, slovenský obranca Martin Štrbák do hry ešte nezasiahol. V stredajšom súboji proti Philadelphii by sa však už mal v novom drese objaviť.

Pondelkové výsledky a štatistiky:

Ottawa - Philadelphia 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 23. Havlát (Bonk, Varaďa), 37. Havlát (Redden, Alfredsson), 53. Volčenkov (MARIÁN HOSSA), 59. Alfredsson (Schaefer, T. White) - 44. K. Primeau (Weinrich). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 30:32. Brankári: Prusek - Esche. Diváci: 16 289.

Pittsburgh - Atlanta 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 13. Holzinger (Bergevin, Tärnström), 22. Tärnström (Abid, Kraft), 32. Malone (Eastwood, Bradley), 57. Abid (Morozov, Orpik) - 16. Kovaľčuk (F. Kaberle, Savard), 22. Vigier, 27. Savard (McEachern, Viačeslav Kozlov). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:27. Brankári: Fleury - Nurminen. Diváci: 9 576.