Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Hossa odmietol dve zmluvné ponuky, Chára nepotvrdil, že čaká na milión

Sportnet|5. júl 2001 o 09:57

Bratislava/Ottawa 5. júla (TASR) - Slovenské hokejové esá NHL so štatútom obmedzených voľných hráčov v klube Ottawa Senators sú stále bez zmlúv a pomaly

sa začína špekulovať o ich pôsobení v Európe. Marián Hossa odmietol dve zmluvné ponuky pre malé navýšenie predchádzajúcej finančnej gáže, ale označil úvahy kanadskej tlače o čo i len dočasnej zmene pôsobiska za momentálne bezpredmetné. Zdeno Chára na ponuku čaká, európsku anabázu nevylúčil, ale nepotvrdil správu, že žiada minimálne milión dolárov ročne.

Hossa napriek mladému veku sa už v uplynulej sezóne zaradil medzi hviezdy NHL a patril medzi ťahúňov mužstva. Po prestupe Alexeja Jašina (práve výmenou za Cháru) sa očakáva, že by slovenský krídelník mal byť lídrom tímu a preto je jeho predchádzajúca ročná gáža 675.000 dolárov pri desiatkach miliónových kontraktov iných hráčov smiešna. "Ponúkli mi však iba 10-percentné zvýšenie v jednoročnej zmluve, čo je vlastne minimálna sadzba na to, aby si mohli vôbec ustrážiť práva na mňa. To môj agent nemohol samozrejme akceptovať, ani ďalšiu trojročnú ponuku s trochu vyšším platom. Poškodili by sme tak iných hráčov, ktorí tiež bojujú o zmluvy. Sú určité zásady a môj agent nemôže robiť výnimku. Zatiaľ sa však neznepokojujem, nie som prvý, ani posledný prípad, v ktorom sa na začiatku klub s hráčom naťahuje, je to veľmi častý jav. Preto zatiaľ ani neuvažujem nad tým, či budem vôbec sezónu začínať v Ottawe, lebo takéto úvahy považujem za veľmi predčasné," zdôraznil Hossa.

Obrovitý obranca Chára po prestupe z NY Islanders ešte ponuku na zmluvu od senátorov nedostal. U ostrovanov v skončenej sezóne zarobil 632.500, podľa hokejového publicistu z kanadskej metropoly Allena Panzariho bude trenčiansky odchovanec žiadať minimálne milión dolárov za sezónu. "K tejto informácii sa nevyjadrím, lebo je záležitosťou budúcich rokovaní môjho agenta s vedením klubu," odmietol potvrdiť dohady zo zámoria Chára, no zároveň uviedol, že v prípade, ak sa s novým klubom nedohodne, má niekoľko ponúk od európskych klubov. "Nejaké ponuky sú z Nemecka, nejaké zo Švajčiarska, zatiaľ však nemá zmysel ich konkretizovať, lebo prvoradá je samozrejme zmluva s Ottawou."

Medzi rovným tuctom obmedzených voľných hráčov Senators čakajúcich na nové kontrakty je okrem Hossu a Cháru aj tretí Slovák Ivan Čiernik, ktorý sa v novom ročníku bude usilovať vybojovať si stabilné miesto v kádri trénera Jacquesa Martina. Senators plánujú v novom ročníku na výplaty hráčom vydať 31 miliónov dolárov, čo je v porovnaní s vlaňajškom desaťpercentné navýšenie.

Súvisiace články