Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Hossa na 4 roky za 8,8 mil., cez víkend sa možno stretne v zápase s bratom

TASR|27. sep 2001 o 13:57

Ottawa/Trenčín 27. septembra (TASR) - Do stredy posledný slovenský hokejista NHL bez zmluvy Marián Hossa v noci na štvrtok podpísal štvorročný kontrakt s Ottawou Senators za 8,8 miliónov dolárov

.

"Chvalabohu, že už je potom. Na novej zmluve sme pracovali do noci a už som ju aj podpísal," prezradil reprezentačný útočník, ktorý si už cez víkend možno zahrá v dvoch prípravných zápasoch s klubom svojho brata Marcela - Montrealom, a pokračoval: "Generálny manažér Marshall Johnston preto zrušil plánovanú návštevu Trenčína. Ním vyžiadané pivo teda zostane v chladničke a ja by som mal už v piatok odletieť do Kanady."

Hossov agent Jiří Crha pôvodne vyhlásil, že pre svojho klienta bude žiadať za jeden rok aspoň tri milióny dolárov, nakoniec sa však obe strany dohodli na nižšej zmluve. Trenčiansky talent by v prvom ročníku mal zarobiť okolo 1,2 milióna dolárov, za minulú sezónu zinkasoval 675.000 dolárov. "Mohol som ešte dlhšie čakať, no ponuka bola dobrá a ja som chcel hrať. Na druhej strane zostať tu, by tiež nebolo ťažké," uviedol Hossa pre zámorské médiá.

Dvadsaťdvaročný pravý krídelník odmietol potvrdiť, že by na urýchlenie rokovaní s klubom mal vplyv podpis novej zmluvy Zdena Cháru. "Nenaliehal na mňa, aby som podpísal, ale povedal, že dúfa, že sa tak čoskoro stane," objasnil druhý najproduktívnejší hráč senátorov. V tíme Ottawy by sa Hossa po príchode nemal stretnúť len so svojím trenčianskym kamarátom, ale aj s ďalším slovenským útočníkom Ivanom Čiernikom. "Ivan hráva aj pravé aj ľavé krídlo, takže myslím, že môj návrat do mužstva, nebude znamenať jeho preradenie do farmy a dúfam, že sa v Ottawe stretneme," vyjadril sa Hossa, ktorý v rámci prípravy odohral za trenčianksu Duklu osem zápasov nového extraligového ročníka.

"Teraz sa už môžeme sústrediť na štart NHL, lebo takéto záležitosti našu pozornosť odpútavali," spokojne zhodnotil podpis zmluvy Johnston. Hossov spoluhráč Shawn Mceachern zareagoval na novinku o novom kontrakte slovami: "Je to pre nás výborná správa. Do novej sezóny pôjdeme v najsilnejšom zložení a to je skvelé pre celý tím." br ph

Súvisiace články