Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Hossa má gól, ktorý nemusel streliť

(Autor: TASR/AP)
Tomáš Prokop|2. okt 2013 o 15:21

Rozhodcovia uznali slovenskému krídelníkovi v úvodnom zápase Chicaga v sezóne technický gól.

BRATISLAVA. Obom hrozilo, že úvodný zápas nového ročníka pre zranenia nestihnú. Obavy však nenaplnili a pomohli Chicagu k výbornému vstupu do sezóny.

Marián Hossa strelil gól a prihrával, zatiaľ čo Michal Handzuš prihrával. Blackhawks zdolali Washington 6:4.

Ceremoniál ich nabudil

Podobne ako spoluhráčov ich nabudil úvodný ceremoniál, keď vyvesili pod strop United Centre zástavu, ktorá symbolizuje piaty zisk Stanelyho pohára v histórii klubu.

„Mali sme mnoho osláv, odovzdávanie prsteňov, chodenie na party, ale tomu všetkému je koniec. Je tu nová sezóna a je skvelé, že sme ju začali výhrou,“ hovoril nhl.com Hossa.

Chicago tak nepotvrdilo fakt z posledných rokov, že obhajca titulu po slávnostnom ceremoniáli zaspí v úvodnom stretnutí, čo sa stalo štyrikrát za posledných päť rokov. Blackhawks pokazili vlani oslavu Los Angeles, keď ho zdolali 5:2.

„Každý si myslel, že začneme pomaly, ale vieme, čo nás čaká. Preto ma teší, že sme hrali tak dobre v tempe,“ povedal Chicago Tribune brankár Corey Crawford.

Handzuš pri naj akcii

Asi najkrajšiu akciu zápasu predviedol Handzuš s Brandonom Saadom. Vymenili si puk, po ktorom padol gól na 4:4.

Kurióznu situáciu zažil Marián Hossa, ktorému pripísali šiesty gól. V poslednej minúte rýchlo korčuľoval za pukom, hostia ho však faulovali tesne pred prázdnou bránkou. Rozhodcovia mu po konzultácii priznali technický gól.

„Myslím si, že to je prvý gól mojej kariéry, ktorý som nemusel streliť,“ hodnotil s úsmevom pre Daily Herald Slovák. Podobne sa mu už však podarilo streliť gól v roku 2003.

Útočnou hrou by sa chceli hráči Chicaga pobiť aj o individuálne trofeje. Podľa trénera Joela Quennevileho na to má hlavne krídelník Patrick Kane, ktorý skončil v poslednom ročníku o päť bodov za Martinom St. Louisom. Prioritou však musia byť úspešné presilovky Hawks. V utorok v noci využili jednu zo štyroch. „Presilovka bola našou slabinou, teraz máme šancu to zmeniť,“ hovoril tréner.

Súvisiace články