Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Hossa ako opora senátorov môže pri novej zmluve rúbať vysoko

TASR|1. júl 2001 o 13:42

Ottawa 1. júla (TASR)- Po minulotýždennej výmene Alexeja Jašina z Ottawy do New York Islanders za Slováka Zdena Cháru čaká generálneho manažéra "senátorov" Marshalla Johnstona vypracovanie nových zmlúv pre chránených hráčov,

medzi ktorými figuruje aj vychádzajúca hviezda Marián Hossa. Okrem Hossu čakajú rokovania o novom kontrakte aj Daniela Alfredssona, Magnusa Arvedsona, obrancov Crisa Phillipsa, Wade Reddena, ako i brankára Patricka Lalima. Po vydarenej sezóne, v ktorej o Hossu (ročný príjem 675.000 USD) prejavil záujem Dallas Stars, možno očakávať ďalšieho Slováka v NHL na zozname hráčov s minimálnym fixným ročným príjmom milión dolárov a to bez ohľadu na skutočnosť, kde v NHL novú sezónu začne.

V prípade novej akvizície Zdena Cháru, ktorý v N.Y. Islanders zarobil ročne 650.000 dolárov, sa veľké problémy s novou zmluvou nečakajú. Hossovi a Crisovi Phillipsovi, ktorým zmluvy zaručovali ročný príjem 675.000 resp. 1 mil. dolárov, ponúkol Johnston zatiaľ "len" 10-percentné navŕšenie platu, pretože obaja zarábali menej ako je ligový priemer 1,2 mil. dolárov, to už však je parketa pre agentov jednotlivých hráčov.

Podpisy zmlúv s Alfredssonom, Reddenom a Lalimom sa tiež nebudú rodiť ľahko, pretože všetci traja požadujú oveľa vyššie platy. Alfredsson sa už dávnejšie vyjadril, že nebude akceptovať dvojročný kontrakt na 6 mil. dolárov, a Patrick Lalime bude chcieť určite viac ako 550.000 dolárov, ktoré zarobil minulý rok.

Jonstonovi komplikuje situáciu i skupina hráčov ako Eric Lacroix, Rob Zamuner, Mike Sillinger, Jason York či Curtis Leschyshyn, ktorí sa stanú nechránenými voľnými hráčmi. Napríklad Lacroix, ktorý do Ottawy prišiel v priebehu sezóny z N.Y. Rangers, nedostal od vedenia oficiálnu ponuku, no nie preto, že by ho Senators nechceli mať v tíme v budúcej sezóne. Johnston sa totiž pokúša znížiť mu plat, keď v minulej sezóne zarobil šikovný krídelník 850.000 dolárov.

Súvisiace články