Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Hossa a Chára sa postarali o víťazstvo nad Philadelphiou

SITA|26. apr 2003 o 09:47

NEW YORK 26. apríla (SITA) - Aj vďaka gólom a asistenciám slovenských hokejistov Mariána Hossu a Zdena Cháru zdolala Ottawa v piatkovom stretnutí 2. kola play off NHL vo Východnej konferencii Philadelphiu 4:2. V minuloročnej sérii, z ktorej po piatich due

loch postúpili senátori, strelili hráči Flyers iba dva góly a brankár Ottawy Patrick Lalime dosiahol trikrát čisté konto. Rovnaký počet gólov ako počas celej minulosezónnej série strelili letci Lalimovi už za úvodných 11 minút piatkového stretnutia. Z ďalších 23 striel však už gólman domácich neinkasoval a jeho spoluhráči boli úspešní štyrikrát. Najlepší výkon kariéry v play off podal slovenský útočník Marián Hossa. Strelil gól, ktorým vyrovnával na 2:2 a podieľal sa aj na záverečných dvoch úspechoch senátorov. "Keď strelíme gól, dostaneme publikum na našu stranu a je to pre nás motivácia. Vedeli sme, že v prvej tretine sme nehrali dobre a mohli sme sa už len zlepšiť. Práve to sme aj urobili," povedal najproduktívnejší ottawský hráč počas základnej časti NHL. Bodovo sa presadil aj obranca Zdeno Chára - asistoval pri prvom góle Martina Havláta a posledný gól Ottawy sám strelil. Bol to diskutabilný strelecký zápis, ktorý rozhodcovia uznali až po preštudovaní videozáznamu. V bránke Philadelphie sa vôbec nedarilo Romanovi Čechmánkovi, ktorý zo 17 striel inkasoval až štyrikrát. S jeho výkonom nebol spokojný ani tréner hostí Ken Hitchcock: "Musí začať chytať lepšie."

Len 1,2 sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnával v súboji s Minnesotou na 3:3 útočník Vancouveru Matt Cooke. Asistenciu pri góle si pripísal aj minnesotský rodák Trent Klatt. Ten nakoniec rozhodol aj o víťazstve Canucks, keď v presilovke v 4. minúte predĺženia usmernil strelu Daniela Sedina za chrbát brankára hostí Mannyho Fernandeza. V početnej nevýhode hrali divosi po tom, čo vysokou hokejkou zahral slovenský obranca Ľubomír Sekeráš. V stretnutí sa individuálne darilo útočníkovi Mariánovi Gáboríkovi, ktorý sa asistenciami podieľal na dvoch góloch hostí.

Východná konferencia:

Ottawa - Philadelphia 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Góly: 23. Havlát (Smolinski, CHÁRA), 26. Marián HOSSA (Smolinski, Leschyshyn), 30. Alfredsson (Marián HOSSA, Bonk), 52. CHÁRA (Marián HOSSA, Phillips) - 2. Amonte (Roenick, S. Kapanen), 11. S. Kapanen (Roenick). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:25. Brankári: Lalime - Čechmánek. Diváci: 18 197. Stav série: 1:0 (4:2).

Západná konferencia:

Vancouver - Minnesota 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)

Góly: 22. Jovanovski (Morrison, Ruutu), 52. Näslund, 60. Cooke (Klatt, Näslund), 64. Klatt (D. Sedin, S. Salo) - 18. Žoltok (Kuba, Ronning), 43. Walz (GÁBORÍK, Stevenson), 49. Walz (GÁBORÍK). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 39:21. Brankári: Cloutier - Fernandez. Diváci: 18 514. Stav série: 1:0 (4:3 pp)