Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Horváth na Olympiu do Las Vegas!

Sportnet|Publikované 21. aug 2008 o 00:00

Kvôli dvojičkám letel do Štátov na otočkuSlovensko bude mať svojho zástupcu na prestížnej súťaži Mr. Olympia v Las Vegas! Jediný slovenský

Kvôli dvojičkám letel do Štátov na otočku

Slovensko bude mať svojho zástupcu na prestížnej súťaži Mr. Olympia v Las Vegas! Jediný slovenský profesionálny kulturista 37-ročný Jaroslav Horváth sa na Olympiu kvalifikoval v Tampa Bay a týždeň na to nomináciu potvrdil opäť tretím miestom v Dallase.

KOŠICE. Na pretekoch profesionálov Pro Bodybuilding Weekly Pro Men's v americkej Tampe na Floride obsadil celkove 8. miesto. Avšak medzi kulturistami do 92 kilogramov skončil tretí. No a na víkendovej súťaži Europa Supershow v texaskom Dallase v kategórii do 202 libier bol znovu na treťom mieste. V konkurencii 23 pretekárov odstupom týždňa zopakoval svoju pozíciu v hmotnostne obmedzenej kategórii z podujatia na Floride.

Bronzový v Tampe aj na Floride

V samostatne vyhodnocovanej kategórii do 202 libier skončil v Tampe Bay košický kulturista tretí za Davidom Henrym a Flexom Lewisom. Obsadením tretieho miesta v tejto kategórii si Jaro obstaral miesto do Las Vegas na tohtoročnú Olympiu. V Dallase bol opäť medzi ľahšími kulturistami bronzový za Jamesom Flexom Lewisom a Rocom Shabazzom.

"Kategóriu do 202 libier zaviedli len tohto roku. Predsa len, ľahší a menší kulturista, ktorý má 80 kilogramov, sa môže ťažko objektívne porovnávať s takým, ktorý má 125 kíl. Aj keď mne sa to darilo, dokázal som konkurovať väčším kulturistom. A aj tak sa dvakrát kvalifikovať na Olympiu. Na to, aby sa vám to v konkurencii Američanov podarilo, potrebujete aj poriadny kus šťastia," vie, o čom hovorí jediný slovenský profesionál.

Rozhodcovia zaúradovali

Po vystúpení v Tampe mal už pozvánku do Las Vegas istú, v Dallase len potvrdil, že nominácia nebola náhodná. "Henry tam neprišiel, v Dallase vyhral Lewis. Druhý bol Shabazz. Po dvoch kolách sme mali po 30 bodov. V treťom som voľnou zostavou zabodoval, halu dostal do varu. No a vtedy zaúradovali rozhodcovia, Američana museli posunúť vyššie. Škoda, na profesionálnej súťaži som v 21 štartoch nikdy nebol lepší ako tretí," škrelo Jara, že si svoj "osobák" nevylepšil.

Už teraz sa teší na Las Vegas, kde sa predstaví 26. septembra. "Ray mi po súťaži povedal, že mám na to, aby som na Olympii raz svoju kategóriu vyhral. Tento rok nie, veď sa po pauze pripravujem len pol roka, ale v budúcej sezóne by som v kategórii do 202 libier mohol pomýšľať na viac. Teraz som mal rezervy, hlavne zozadu. Keď ich odstránim, môžem ísť ešte vyššie."

Miško veľký bojovník

Horváth sa v uplynulých dňoch nacestoval. Do Tampy Bay letel vo štvrtok, už v pondelok bol v Košiciach, aby už vo štvrtok letel do Dallasu a počas víkendu sa vracal domov. Na to pendlovanie mal dôvod. "Tridsiateho júla sa nám narodili dvojičky Michaela a Michal. Narodili sa predčasne, sú v inkubátore. Chcel som byť pri nich, aj keď viem, že kvôli forme to cestovanie nebolo šťastné. Malému Miškovi po narodení nedávali veľkú šancu. Ale on je veľký bojovník, veľmi chce žiť," vyťahuje Jaro aj podrobnosti zo svojho súkromia.

Výsledky:

Pro Bodybuilding Weekly Pro Men's Tampa kategória do 202 libier: 1. David Henry, 2. James Flex Lewis, 3. Jaroslav Horváth.

Europa Supershow Dallas kategória do 202 libier: 1. James Flex Lewis, 2. Roc Shabazz, 3. Jaroslav Horváth.

Súvisiace články