Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Horúcim kandidátom na post trénera Barcelony je Nemec Bernd Schuster

TASR|21. jan 2003 o 17:42

Barcelona 21. januára (TASR) - Najhorúcejším kandidátom na otrasený post súčasného trénera FC Barcelona Louisa van Gaala je bývalý nemecký futbalový ...

Barcelona 21. januára (TASR) - Najhorúcejším kandidátom na otrasený post súčasného trénera FC Barcelona Louisa van Gaala je bývalý nemecký futbalový reprezentant Bernd Schuster.

Holandský kouč čelí čoraz väčšej kritike, keďže barcelonský klub dokázal v doterajších 18 stretnutiach Primery Division zvíťaziť iba v šiestich zápasoch. Vedenie FC Barcelona na čele s prezidentom Joanom Gaspartom sa preto rozhodlo dať Van Gaalovi ešte poslednú šancu v zápase proti Celte de Vigo. Ak však Holanďan neuspeje, bude sa musieť z katalánskeho veľkoklubu porúčať.

Schuster, ktorý sa javí ako jeho najvhodnejší nástupca, v minulosti hrával za FC Barcelona a v klube pracoval aj ako konzultant prezidenta Gasparta. V súčasnosti vedie 43-ročný kouč, ktorý však nemá skúsenosti so špičkovými klubmi, druholigový CD Xerez. Napriek tomu si vybudoval dobrú reputáciu a odporučil ho aj bývalý hráč a tréner Barcelony Johan Cruyff, ktorý však katalánsku verejnosť varuje: "Schuster je síce ideálnym kandidátom, od zmeny trénera však nemožno očakávať okamžité výsledky."

Okrem Schustera sa objavili aj mená ďalších troch kandidátov: Taliana Alberta Zaccheroniho, Srba Radomira Antiča a mládežníckeho trénera Quique Costasa.

Súvisiace články