Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Horton je zrejme prvým hráčom s gólom, hoci nenastúpil

Horton hral vlani za Boston, za ním Višňovský. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. apr 2014 o 10:34

Opakovaný zápas Dallas - Columbus, ktorý v pondelok 10. marca v čase 6:23 min prerušili pre kolaps domáceho útočníka Richa Peverleyho, sa v stredu v American Airlines Center hral od prvej minúty a stavu 0:1.

DALLAS. Útočník Nathan Horton z Columbusu sa stal asi prvým hokejistom v histórii NHL, ktorý skóroval v zápase, hoci v ňom nehral. Keďže 10. marca museli súboj medzi Dallasom a Columbusom prerušiť v čase 6:23 pre kolaps domáceho útočníka Richa Peverleyho, stretnutie sa dohrávalo v stredu.

Vedenie NHL rozhodlo, že sa začne hrať od prvej minúty a všetky štatistiky z marca sa vymažú okrem gólu. V zápise preto svieti, že Horton skóroval v čase 0:00 min. Útočník však v stredu pre zranenie v dolnej časti tela nemohol nastúpiť na opakovaný duel.

Dostupné štatistiky NHL neevidujú hráča, ktorý by skóroval v zápase, v ktorom nehral. V roku 2005, keď Jiří Fischer z Detroitu skolaboval počas zápasu s Nashvillom, sa postupovalo rovnako. Vtedy pri prvom góle Predators figurovalo meno Scottieho Upshala ako asistenta, aj keď už nehral v opakovanom súboji.

Columbus si postupne vypracoval v stredajšom opakovanom súboji v prvej tretine vedenie 3:0 a napokon sa tešil z výhry 3:1, ktorá znamená aj jeho postup do play-off.

Súvisiace články