Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Horská Cyklistika: Zlato pre Dahleovú, Števková nedokončila

TASR|27. aug 2004 o 13:06

Atény 27. augusta (TASR) - Nórska horská cyklistka Gunn-Rite Dahleová získala na OH 2004 zlatú medailu v disciplíne cross country, keď na 31,3 km dlhej ...

Atény 27. augusta (TASR) - Nórska horská cyklistka Gunn-Rite Dahleová získala na OH 2004 zlatú medailu v disciplíne cross country, keď na 31,3 km dlhej technicky náročnej trati v okolí pohoria Parnas dosiahla výsledný čas 1:56:51. Trojnásobná európska šampiónka tak potvrdila úlohu najväčšej favoritky a pre Nórsko vybojovala prvé zlato v cyklistických súťažiach po 32 rokoch. Naposledy sa táto škandinávska krajina tešila z najcennejšieho kovu v roku 1972, keď Knut Knudsen triumfoval v stíhacích pretekoch jednotlivcov.

Striebro z olympijskej súťaže v cross country na OH 2004 putuje do Kanady zásluhou Kanaďanky Marie-Helene Premontovej, bronz patrí Nemke Sabine Spitzovej. Slovenská horská cyklistka Janka Števková nedokončila olympijskú súťaž. Zverenka trénera Tomáša Legnavského sa počas úvodného kola dostala pri vjazde do zákruty do kolízie s ďalšími pretekárkami, zablokovalo sa jej zadné koleso a nemohla pokračovať.

"Som veľmi smutná a sklamaná, pretože som si trúfala na umiestnenie v prvej polovici štartového poľa. V 1. kole pri vjazde do zákruty mi jedna z cyklistiek prešla cez zadné koleso, to sa zablokovalo a nemohla som ďalej pokračovať v pretekoch. Je to škoda, pretože na technickej trati som verila v dobrý výsledok. Olympijskú premiéru som si určite predstavovala ináč, no taký je šport. Teraz sa budem usilovať čo najlepšie pripraviť na septembrové majstrovstvá sveta vo Francúzsku," povedala Števková, ktorá v auguste dosiahla na majstrovstvách Európy v poľskom stredisku Walzbrzych Ksiaz vďaka 15. miestu najlepší výsledok v kariére na vrcholnom podujatí.

Nepríjemne sa skončila súťaž pre Dánku Mette Jacobsenovú, ktorú v 2. kole poštípala včela a po alergickej reakcii a následnom opuchu jej museli poskytnúť rýchle lekárske ošetrenie.

výsledky:

1. Gunn-Rita Dahleová (Nór.) 1:56:51, 2. Marie-Helen Premontová (Kan.) +0,59, 3. Sabine Spitzová (Nem.) +2:30, 4. Alison Sydorová (Kan.) +2:56, 5. Elsbeth Van Rooyová-Vinková (Hol.) +4:50, 6. Maja Wloszcowská (Poľ.) +5:17...Janka ŠTEVKOVÁ (SR) nedokončila

Súvisiace články