Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Horská Cyklistika: Števkovej sa zablokovalo zadné koleso a musela odstúpiť

TASR|27. aug 2004 o 12:22

Atény 27. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková nedokončila olympijskú súťaž v cross country na trati v okolí pohoria Parnas. Zverenka ...

Atény 27. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková nedokončila olympijskú súťaž v cross country na trati v okolí pohoria Parnas. Zverenka trénera Tomáša Legnavského sa počas úvodného kola dostala pri vjazde do zákruty do kolízie s ďalšími pretekárkami, zablokovalo sa jej zadné koleso a nemohla pokračovať.

"Som veľmi smutná a skalamaná, pretože som si trúfala na umiestnenie v prvej polovici štartového poľa. V 1. kole pri vjazde do zákruty mi jedna z cyklistiek prešla cez zadné koleso, to sa zablokovalo a nemohla som ďalej pokračovať v pretekoch. Je to škoda, pretože na technickej trati som verila v dobrý výsledok. Olympijskú premiéru som si určite predstavovala ináč, no taký je šport. Teraz sa budem usilovať čo najlepšie pripraviť na septembrové majstrovstvá sveta vo Francúzsku," povedala Števková, ktorá v auguste dosiahla na majstrovstvách Európy v poľskom stredisku Walzbrzych Ksiaz vďaka 15. miestu najlepší výsledok v kariére na vrcholnom podujatí.

Súvisiace články