Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Horská Cyklistika: Števková pomýšľa na umiestnenie do 16. miesta

TASR|26. aug 2004 o 09:30

Atény 26. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková nastúpi na štart piatkovej olympijskej súťaže v cross country na trati v okolí pohoria ...

Atény 26. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková nastúpi na štart piatkovej olympijskej súťaže v cross country na trati v okolí pohoria Parnas s cieľom umiestniť sa v prvej polovici štartového poľa. Pred týždňom vypukol v blízkosti olympijského športoviska požiar a organizátori museli na trati urobiť drobné úpravy.

"Dĺžka trate zostane nezmenená, no časť lesa zničil požiar a tak tam nastali určité drobné zmeny oproti májovej olympijskej generálke. Profil trate je dosť atypický, budeme jazdiť prevažne po prašnom povrchu, sú tam malé štrkové kamienky v zjazdoch i vo výjazdoch, takže treba byť neustále v strehu. Je tam dosť zákrut i nejaké bikrosové prvky a trať je celkovo taká, že človek si na nej moc neoddýchne. Aj v tých zjazdoch treba šľapať, lebo sú dosť rýchle. V niektorých zjazdoch na pretekoch Svetového pohára si môžeme vyslovene oddýchnuť, iba držite riadidlá a idete dole. Ale tu sa treba sústavne hrať s tým bicyklom," povedala zverenka trénera Tomáša Legnavského, ktorá v olympijskej generálke obsadila 11. miesto.

Števková v tejto sezóne zaznamenala výkonnostný progres, čo potvrdila výsledkami vo Svetovom pohári a najmä vystúpením na augustových majstrovstvách Európy v poľskom stredisku Walzbrzych Ksiaz, kde vďaka 15. miestu dosiahla najlepší výsledok v kariére na vrcholnom podujatí. Pred šampionát musela pritom rodáčka z Martina desať dní nútene pauzovať, keď ochorela na salmonelózu a museli ju hospitalizovať.

Na svojej premiérovej olympiáde by sa členka nového tímu Filipa Polca rada dostala medzi elitnú šestnástku. "Na olympijskú súťaž nastúpim s cieľom uspieť čo najlepšie. Keď skončím v prvej polovici štartového poľa, budem veľmi spokojná. Ale myslím, že každé umiestnenie na olympiáde je cenené, už len samotná účasť na tomto sviatku svetového športu je úspechom. Po príchode do Atén som mala mensie žalúdočné problémy, no už sa cítim úplne v pohode a som odhodlaná vydať zo seba maximum," dodala Števková.

Súvisiace články