Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Horská Cyklistika: Števková pomýšľa na umiestnenie do 16. miesta

TASR|20. aug 2004 o 09:24

Bratislava 20. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková odletela v piatok do dejiska OH 2004 s cieľom umiestniť sa v disciplíne cross ...

Bratislava 20. augusta (TASR) - Slovenská horská cyklistka Janka Števková odletela v piatok do dejiska OH 2004 s cieľom umiestniť sa v disciplíne cross country v prvej polovici štartového poľa. Jej reprezentačný kolega Ľuboš Kondis pomýšľa na umiestnenie okolo 30. priečky. Obaja absolvujú v Grécku svoju premiéru pod piatimi olympijskými kruhmi.

Števková obsadila v máji v olympijskej generálke na trati situovanej v okolí pohoria Parnas 11. miesto. Po zdravotných problémoch a prekonaní salmonelózy sa zverenke trénera Tomáša Legnavského podarilo opäť dostať do optimálnej formy a začiatkom augusta dosiahla na európskom šampionáte v poľskom stredisku Walzbrzych Ksiaz vďaka 15. priečke najlepšie umiestnenie na vrcholnom podujatí v doterajšej kariére. "Na olympijskú súťaž nastúpim s cieľom uspieť čo najlepšie. Keď skončím v prvej polovici štartového poľa, budem veľmi, veľmi spokojná. Ale myslím, že každé umiestnenie na olympiáde je cenené, už len samotná účasť," povedala Števková, ktorá považuje olympijskú trať za trochu atypickú. "Na olympijskej trati sa jazdí prevažne po prašnom povrchu, sú tam malé štrkové kamienky v zjazdoch i vo výjazdoch, takže treba byť neustále v strehu. Je tam dosť zákrut i nejaké bikrosové prvky a trať je celkovo taká, že človek si na nej moc neoddýchne. Aj v tých zjazdoch treba šľapať, lebo sú dosť rýchle. V niektorých zjazdoch na pretekoch Svetového pohára si môžeme vyslovene oddýchnuť, iba držite riadidlá a idete dole. Ale tu sa treba sústavne hrať s tým bicyklom," dodala členka nového tímu Polc Pezinok bývalého majstra Európy v zjazde Filipa Polca.

Kondis si síce olympijskú trať nemal možnosť priamo vyskúšať, no s podobným profilom sa stretol počas pretekov v Izraeli. "Podľa mojich informácii je trať kamenistá, v Aténach navyše vládnu veľké horúčavy, takže budem rád, ak bez poruchy prídem do cieľa. Poteší ma, ak skončím okolo 30. miesta, taká je moja terajšia reálna výkonnosť," dodal slovenský reprezentant, ktorý na majstrovstvách Európy v Poľsku obsadil 43. priečku.

Súvisiace články