Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Horská cyklistika: Na českom snehu dvaja Slováci na stupni víťazov

TASR|26. feb 2001 o 10:38

Pec pod Sněžkou 26. februára (TASR) - Najúspešnejší slovenský horský cyklista posledných rokov Filip Polc vstúpil do novej sezóny verný svojmu menu, keď na víkendových pretekoch Red Bull Snowmania v českej Peci pod Sněžkou obsadil v konkurencii 116 pretek

árov v bikercrosse výborné 2. miesto. Rýchlejší než 18-ročný Pezinčan bol v cieli iba jeho nový tímový kolega z Author RB Škoda Auto, do ktorého v zimnej prestávke Polc prestúpil, domáci Michal Mároši. Úspech Slovákov na netradičnom snehovom povrchu znásobil tretím miestom Peter Drábik (Partners Nové Mesto nad Váhom).

Polc prechádzal kvalifikačným sitom a štvorčlennými vyraďovacími jazdami vždy víťazne, v štvorčlennom superfinále však doplatil na hromadný pád. "Išli sme dosť pokope a niekto padol. Zobralo nás to všetkých okrem Márošiho. Bicykel som síce dokázal rýchlo zdvihnúť, lepšie to však už nešlo. Aj tak som však spokojný, jazdilo sa mi dobre, bez problémov. Okrem toho o dva týždne máme rovnakú akciu u nás v Tatranskej Lomnici, takže mám Michalovi čo vracať," vyjadril sa F. Polc a dodal: "V zime je dosť málo príležitostí z chuti si zapretekať. Sneh je špecifický podklad, výborný na cibrenie techniky. Okrem toho je to niečo úplne iné, než klasický zjazd. V bikercrosse sa nestačí sústrediť iba na trať, ale treba sledovať aj súperov, lebo ste na trati naraz štyria. Ako som už povedal, o dva týždne si to zopakujeme v Tatrách, dúfam, že tam sa budem tešiť po finále ja."


Výsledky:

bikercross - muži: 1. Michal Mároši (ČR), 2. Filip Polc (SR/Author RB Škoda Auto), 3. Peter Drábik (SR/Partners Nové Mesto nad Váhom).