Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Hororová cesta z Moskvy, pristávali núdzovo!

Sportnet|12. dec 2008 o 00:00

TRETIE MIESTO MAJÚ KOŠICE NA DOSAHBasketbalistky Maximy Broker Košice majú euroligový osud vo svojich rukách. Ak zdolajú Vilnius, tretie miesto v

TRETIE MIESTO MAJÚ KOŠICE NA DOSAH

Basketbalistky Maximy Broker Košice majú euroligový osud vo svojich rukách. Ak zdolajú Vilnius, tretie miesto v skupine im neunikne. Litovský celok totiž v stredu prehral v talianskom Schiu, čo žlto-modrým mimoriadne zapasovalo.

KOŠICE. Ak by Vilnius vyhral v Taliansku, museli by ho Košičanky najbližšiu stredu v poslednom stretnutí zdolať o 24 bodov, čo by bolo dosť nereálne. Takto im stačí akékoľvek víťazstvo.

Žiaden komfort, z Bratislavy vlakom

"Výsledok zápasu v Schiu bol asi jediným pozitívom stredajšieho dňa," skonštatoval generálny manažér Maximy Broker Daniel Jendrichovský. Inak deň označil za čiernu stredu. A nie iba kvôli debaklu 50:100 na pôde Spartaka Moskovská oblasť.

"Šli sme špeciálom, takže to malo byť komfortné. Zmenilo sa to však cestou späť na úplný opak. Sedeli sme už všetci v Moskve v lietadle, len pilot nám chýbal, kvôli problémom s dokladmi. Pri štartovaní potom zlomili nejakú tyč, ktorá poškodila trup lietadla. Po troch hodinách sedenia vnútri sme museli vystúpiť. Po hodine sme sa mohli vrátiť, ale to sme nevedeli, že opravené je to len provizórne. Pätnásť minút pred pristávaním sme zistili, že sa neblížime ku Košiciam, ale k Bratislave. Pilot sa totiž radšej rozhodol pristáť núdzovo na bratislavskom letisku, pretože lietadlo bolo stále poškodené a bál sa," vykreslil neuveriteľné zážitky generálny manažér. Pritom pôvodne už o polnoci mali byť pohodlne v Košiciach. "Namiesto toho sme sa štvrtej v noci ocitli v hlavnom meste s tým, že nám ponúkali cestu do Košíc dvoma autobusmi. Hráčky sme radšej poslali domov bezpečnejšie IC vlakom."

Dnes proti Prešovu

Už dnes v extraligovej predohrávke hrá Maxima Broker doma v Infiniti aréne proti Prešovu (17. hod.). "Po tej strastiplnej ceste nám to teraz príliš nevyhovuje," povzdychol si Jendrichovský. Oveľa dôležitejší duel však bude na budúcu stredu proti Vilniusu. Tretie miesto v skupine by znamenalo historický úspech, tak vysoko ešte klub nikdy počas svojho účinkovania v Eurolige neskončil. "Ak vyhráme, môžeme byť v celkovom hodnotení Euroligy niekde okolo deviateho miesta, čo by bol nielen historický výsledok, ale zároveň by dával do budúceho ročníka, ak získame slovenský titul, šancu byť v Eurolige vyžrebovaní z podstatne lepšieho koša, než z piateho ako to bolo teraz."

Už tri týždne však v zostave chýba Nemka Fröhlichová čakajúca na verdikt antidopingovej komisie. Ak by musela stáť aj proti Vilniusu, mohlo by to byť jazýčkom na váhach. "Veľmi nám chýba, zvlášť pri súčasnej dezolátnej zdravotnej situácii v družstve. Boli by sme šťastní, keby už mohla hrať."

Mesto sľuby splnilo

Daniela Jendrichovského mohlo v posledných hodinách potešiť aspoň to, že mesto Košice klubu v stredu odkleplo päťmiliónovú dotáciu na euroligové výdavky. "Prispeli sme k zisku Európskeho hlavného mesta kultúry pre Košice a sme radi, že sľuby sa naplnili. S tými peniazmi sme pre túto sezónu rátali a teší ma, že nám tam neostala diera," dodal manažér Maximy Broker.

MARIÁN ŠPACAI

FAKTY

Výsledky 9. kola skupiny D Euroligy: Sp. Moskovská oblasť Maxima Broker 100:50, Schio Vilnius 88:69, Montpellier Fenerbahce 61:70.

1. Spartak981784:56117

2. Fenerbahce963653:68115

3. Vilnius954598:59814

4. KOŠICE954623:66914

5. Schio927612:67911

6. Montpellier918619:70110

Súvisiace články