Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Horňáková nechce na šampionáte chýbať

Premiéru zvládla. D. Horňáková včera prvýkrát darovala krv. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 26. nov 2014 o 23:00

Definitívu spozná zajtra, členok ju už skoro nebolí. Včera prvýkrát darovala krv.MICHALOVCE. Slovenské hádzanárske reprezentantky zarezávajú od pondelka v Michalovciach, kde absolvujú posledný blok prípravy pred odchodom na majstrovstvá Európy (ME), ktoré sa uskutočnia od 7. do 21. decembra v Maďarsku a Chorvátsku.

V nominácii nechýbajú ani hráčky úradujúceho slovenského šampióna Iuventy Michalovce Lucia Gubiková, Tetyana Trehubovová a Patrícia Wollingerová, ktorú tréner Dušan Poloz povolal namiesto klubovej kolegyne Dominiky Horňákovej.

Tá má aktuálne problémy s boľavým členkom, ale európskeho šampionátu sa v žiadnom prípade vzdať nechce.

Zlepšuje sa to

Zranenie členka si pivotka Iuventy privodila na sobotňajšom tréningu Michaloviec v Brašove pred nedeľňajšou odvetou s Coronou a dokonca ju museli previezť do nemocnice. V tej chvíli sa jej ME poriadne vzdialili, ale v týchto dňoch je k nim opäť bližšie.

„Bolesť už skoro vôbec nepociťujem, dokopy ma dáva fyzioterapeutka. Definitívu ohľadom toho, či na záverečný turnaj pocestujem, budem vedieť zajtra po absolvovaní magnetickej rezonancie. Ja som presvedčená, že výsledky budú v poriadku a na ME budem štartovať,“ povedala D. Horňáková, ktorá je tak naďalej s reprezentačnými spoluhráčkami.

A včera nechýbala ani na spoločnej akcii tímu v Nemocnici Štefana Kukuru, kde na hematologicko-transfúznej stanici Slovenky darovali krv.

„Absolvovala som to vôbec prvýkrát, takže premiéru mám úspešne za sebou,“ uviedla michalovská rodáčka.

Dvakrát s Ukrajinou

V rámci prípravy v Michalovciach odohrajú Slovenky aj dve prípravné stretnutia, mimochodom posledné pred odchodom na ME, v ktorých bude ich súperom reprezentácia Ukrajiny.

So súperom, na lavičke ktorého bude v pozícii asistenta trénera Borys Petrovskyj, kouč Iuventy, si zmerajú sily v sobotu o 18. hodine a v nedeľu o 15. hodine.

Oba duely sa odohrajú v Chemkostav aréne, ten druhý odvysiela v priamom prenose televízia Sport 2.

Lístky na tieto súboje sú v predpredaji na sekretariáte Iuventy Michalovce a cena jednotnej vstupenky je 2 €.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.