Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hôrka na Spiši neuspela

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

Gemerská Hôrka po víťaznom vstupe do druhej sezóny cestovala na pôdu Sp. Vlách, kde podľahla najtesnejším skóre. Zaskvel sa iba gólman Szobonya,

ktorý chytil penaltu.

GEMERSKÁ HÔRKA. V stretnutí prevládalo množstvo osobných súbojov a vyložené gólové príležitosti sa rodili na oboch stranách ťažko. Domáci si vypracovali síce viac šancí, ale skórovať nedokázali ani z nariadenej penalty. Následne sa však presadil Fabíny, ktorý si poradil s dvojicou brániacich hráčov hostí a krížnou strelou prekonal Szobonyu. Ako sa neskôr ukázalo, gól mal cenu troch bodov.

Nešťastná ruka

"Pokutovému kopu predchádzala nešťastná ruka Betíka, keď sa mu lopta odrazila od nohy a on ju zasiahol. Náš gólman však strelu z bieleho bodu vystihol a penaltu zneškodnil. V závere polčasu sme mali možnosť vyrovnať stav, ale po Barcziovom sóle jeho finálnu strelu zablokoval jeden z obrancov. Zvyčajne nekritizujem výkon rozhodcu, ale ten takmer každý stret pri osobných súbojoch posudzoval v prospech domáceho mužstva," povedal na margo prvého polčasu tréner FK Gemerská Hôrka Karol Kotváč.

Posily ešte nedostali príležitosť

Obraz hry sa nezmenil výraznejšie ani po prestávke. Obe mužstvá pokračovali v streleckej nemohúcnosti a nedokázali ťažiť ani z vyložených šancí. "I napriek tomu, že sme po obrátke čiastočne ožili, nedokázali vyrovnať hlavne Šaligom, ktorý mal najbližšie ku gólu. Najprv z päťky hlavou mieril vedľa a neskôr po narážačke mu lopta nesadla a domáci gólman si s jeho strelou poradil. Domáci vyhrali zaslúžene, pretože mali viac šancí. Naše posily Deméň a Dostál, ku ktorým pribudol aj Kövesdi, sú vykartičkovaní a ešte v treste a na svoju premiéru v našom drese čakajú. Verím, že v ďalšom kole už zasiahnu do hry a budeme môcť hrať v kompletnej zostave," zakončil K. Kotváč.

* * *

FAKTY

n Spišské Vlachy - Gemerská Hôrka 1:1 (1:0) G: Fabíny, ŽK: Legáth - Betík, Tóth, R: Kocúr, D: 200, Gemerská Hôrka: Szobonya - Izák, Betík, Klinko, Tóth, Bodnár, V. Kováč, Šaliga, Ištók, Gočaltovský, Barczi, striedal F. Kovács

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.