Horanského partner Veselý s titulom aj vo dvojhre chlapcov

SITA|29. jan 2011 o 08:05

Čech Jiři Veselý získal titul vo dvojhre chlapcov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (17. - 30. januára, tvrdý povrch Plexicushion vonku).

MELBOURNE.

Deblový partner Filipa Horanského nasadený ako prvý zvíťazil v sobotňajšom finále singlovej súťaže juniorov nad domácim Lukom Savillom za 75 minút suverénne 6:0, 6:3. Sedemnásťročný ľavák sa tým revanšoval za prehru 4:6, 2:6, ktorú utrpel predvlani v októbri v rámci finálového turnaja Junior Davis Cupu mládežníckych reprezentačných družstiev v mexickom San Luis Potosí.

Líder tzv. kombinovaného svetového rebríčka ITF Veselý prešiel celým turnajom v Melbourne Parku bez straty setu, žiadneho súpera nepustil ani len nad 4 gemy v niektorej časti. Finalista vlaňajšej milánskej antukovej Trofeo Bonfiglio sa pred 12 mesiacmi na južnej pologuli lúčil už v 2. kole.