Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Horáček sa z otrasu zotavil rýchlo

Sportnet|Publikované 13. okt 2005 o 22:00

Košice Hokejistov HC Košice čaká dnes o 17. hodine domáci extraligový duel proti Martinu. V zostave východniarov sa objaví aj obranca Jan Horáček,

ktorý sa už zostavil z otrasu mozgu a predstavil sa už aj v utorkovom stretnutí v Liptovskom Mikuláši. Pre zranenie teda napokon vynechal iba jediný zápas proti Slovanu, pritom jeho úraz sa v prvom momente javil vážnejší. V úvode domáceho stretnutia proti Žiline na chvíľku všetkým fanúšikom zatuhla krv v žilách. Po náraze Jabrockého totiž Horáček narazil na mantinel a padol na ľad ako podťatý. V prvom momente to vyzeralo, že sa nemôže pohnúť a na ľad prišli i nosidlá. Tie napokon český zadák nevyužil a otrasený odišiel z klziska po svojich.

"Keď som na to pozeral v televízii, nevyzeralo to naozaj dobre. Bola to nešťastná náhoda. Po odohraní puku ma protihráč čisto atakoval, lenže ja som zadnou časťou hlavy trafil presne na kovovú tyčku, ktorá spája plexisklá na mantineli. Bol to otras, odpadol som a na niekoľko sekúnd som úplne vypol," vykreslil nepríjemný moment J. Horáček. Na okamih teda stratil vedomie, naštastie, trvalo to len zlomok. "Chvíľu som bol mimo, ale už keď ku mne prikorčuľoval prvý hráč, opäť som vnímal. Bolo to skrátka ako keby som dostal palicou po hlave, nevedel som, ako som spadol na ľad. Nie je to nič príjemné, v živote sa mi to ešte nič také nestalo. Hlava ma potom bolela dlhší čas." Na druhý deň po náraze navštívil Horáček nemocnicu, ale röntgön žiadne komplikácie neukázal, a tak po jednozápasovej pauze mohol pokračovať v extraligovom dianí. Proti Liptovskému Mikulášu sa už mohol plne sústrediť na hru. "Bolo to v pohode, akurát ma trochu boleli miesta, kde to mám zošité štyrmi stehmi, pod prilbou to nie je zrovna najpohodlnejšie. Dá sa to však vydržať."

Na Liptove Košičania vyhrali 3:1. Od úvodu sa zápas vyvíjal v ich prospech, na začiatku sa im totiž podarilo streliť rýchly gól. "Určite sa hrá lepšie, keď vedieme, ako keď musíme doháňať náskok súpera. Myslím si, že to bol z našej strany dobre zvládnutý zápas. V Mikuláši sa hrá vždy ťažko, vzhľadom k tomu to bolo dobré. Samozrejme, nie počas celých šesťdesiatich minút to bolo perfektné." Pre oceliarov to bolo iba druhé víťazstvo na ľade súpera, akiste teda mužstvo povzbudila. "Iste. Najmä, keď sme ju doviezli z Mikuláša. Kto tam niekedy hral, vie, že sa tam nehrá dobre. Sú totiž miesta a mužstvá, proti ktorým sa u nich doma hrá 'blbo'."

Dnes si modro-bieli skrížia zbrane s posledným Martinom. Nováčik zatiaľ prakticky od začiatku sezóny uzatvára tabuľku a väčšinu stretnutí prehráva. V Turci preto už tiež atmosféra zhustla, odniesli si to nútené predčasné odchody viacerých skúsených hráčov. Napriek poslednému miestu tabuľky však Martin patrí k veľmi húževnatým súperom a keď im vyjde deň, vedia favoritovi poriadne strpčiť život. "Na to sa nemôžeme pozerať, ako stojí Martin v tabuľke. Napríklad Popradčanov totiž potrápili. Je to plnohodnotný súper, obzvlášť my v našej situácii nemôžeme podceňovať vôbec nikoho," dodal pred dnešným súbojom J. Horáček.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.