Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Horáček: Hokej nie je o paráde, ale o góloch

Sportnet|Publikované 7. okt 2005 o 00:00

Košice - Hokejisti HC Košice nastúpia dnes o 17. hodine na domácom ľade na extraligový duel proti Žiline. V utorok mala najvyššia súťaž malú zápasovú

pauzu, ktorá východniarom zrejme prišla vhod. Mohli sa aspoň otriasť z dvoch po sebe idúcich prehier na nulu, keď zhodne 0:2 podľahli doma Nitre a následne aj v Poprade. Už 129 minút čistého hracieho času teda nestrelili modro-bieli gól, naposledy sa to podarilo Bartošovi v tretej tretine víťazného súboja proti Trenčínu.

"Musíme sa do toho dostať, najmä sa sústrediť na koncovku. Šance si totiž dokážeme vytvoriť, len nám chýba ich úspešná realizácia. Na toto sa zamerujeme, na tréningoch sme robili rôzne cvičenia na dôraz pred bránkou, aby sme strieľali góly," uviedol obranca HC Jan Horáček (na snímke). Z jeho slov vyplýva, že oceliari si jasne uvedomujú, že úspešná koncovka je ich veľkým nepriateľom a robia všetko pre to, aby to prelomili. "Iste. Všetko s tým súvisí." Príležitosti si Košičania naozaj vytvorili proti Nitre i v Poprade, ale padať im to akosi nechce. "Trošku sa prejavuje aj nervozita. Tá vyjde na povrch vždy, keď sa nedarí tak, ako by sme chceli. Potrebujeme aj kus šťastia, musí sa to konečne zvrtnúť a začne to tam padať. Potom už bude pohoda, lebo hokej v našom podaní nevyzerá zle. Góly sú však najdôležitejšie a tie nedávame. Hokej nie je o paráde, ale o góloch."

Chcelo by to, aby sa modro-bieli čím skôr dostali z deviateho miesta na vyššie priečky, aby z nich opadol aj stres z nelichotivého postavenia v tabuľke. "Myslím, že o to ani nejde. My musíme ísť teraz krôčik po krôčiku. Potrebujeme jeden zápas vyhrať, aby sa zabudlo na neúspechy a potom pokračovať. Všetko ide dokopy, ak začneme dávať góly, prídu víťazstvá a zákonite sa budeme šplhať aj v tabuľke vyššie. Začínať treba od malých vecí. Najprv nám to musí začať padať a na tom teraz pracujeme."

Košičanov čaká v závere tohto týždňa domáci dvojzápas. Po dnešnom dueli so Žilinou totiž v nedeľu privítajú bratislavský Slovan. Príležitosť poskočiť v tabuľke tu teda je, no treba využiť domáce prostredie. "To určite. Už sa opakujem, ale potrebné budú góly." V Žiline východniari v prvej šestine prehrali, takže súperovi, ktorý v doterajšom priebehu extraligy nazbieral iba o bod viac ako Košice, majú čo oplácať. "Špeciálne sa na Žilinčanov nepripravujeme, bude to zápas ako každý iný. Budeme proste hrať svoju hru a alfou a omegou bude premieňanie šancí."

Nedeľňajší súboj proti Slovanu bude pre Jana Horáčka špecifický. Práve v bratislavskom klube totiž vlani pôsobil a odtiaľ sa presťahoval na východ Slovenska. "Určite, že to budem brať trochu inak. Keď hrá človek proti mužstvu, v ktorom predtým pôsobil, motivuje sa trochu viac. Ja osobne budem chcieť vyhrať. Samozrejme, to budú chcieť aj ostatní moji spoluhráči. Keď sa hrá proti Slovanu, motivácia väčšinou nechýba nikomu. Slovan chce poraziť každý a myslím, že by to pre nás mohol byť v tejto dobe dobrý zápas na prelomenie neúspechov," dodal český legionár.

Súvisiace články