Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Hopmanov pohár v Perthe: prvé víťazstvá pre Nemecko a USA

Sportnet|Publikované 1. jan 2006 o 23:00

Tentoraz trochu v tieni ďalších profesionálnych tenisových turnajov v Adelaide, kde hra Hewitt a Hrbatý, či v Queenslande, kde začína svoj návrat Hingisová, sa hrá v Perthe 18. ročník Hopmanovho pohára.

Ana Ivanovičová zo Srbska a Čiernej Hory posiela forhendovým úderom loptičku svojej súperke Lise Raymondovej z USA. Ivanovičová vyhrala zápas na Hopmanovom pohári v Perthe 6:2, 6:4, ale celkove bol úspešnejší tím USA a zvíťazil 2:1. FOTO - REUTERS

Tentoraz trochu v tieni ďalších profesionálnych tenisových turnajov v Adelaide, kde hra Hewitt a Hrbatý, či v Queenslande, kde začína svoj návrat Hingisová, sa hrá v Perthe 18. ročník Hopmanovho pohára.

Australian Open sa začne v Melbourne Parku až 16. januára, a tak sú na rade prípravné turnaje. Tomu v pertskom Burswood Dome v roku storočnice narodenia legendárneho Harryho Hopmana, chýba obhajca titulu Slovensko, lebo Hantuchová štartuje v Aucklande. Na trofej si brúsia zuby viaceré krajiny a sily sa ukazujú vyrovnané.

Po oba víkendové dni videli diváci napínavé zápasy. V sobotu v B-skupine Austrália zbabrala dobré rozohraný zápas a nešťastne podľahla Nemecku 1:2. Vina leží najmä na bezmála 35-ročnom Arthursovi, ktorý hladko prehral s Kieferom a nezabral ani v mixe, v ňom rozhodol profesionálny tajbrejk 10:8. Hneď večer Arthurs oznámil, že odstupuje z turnaja pre zranenie stehenného svalu a v domácom tíme ho nahradí 21-ročný Reid, momentálne 243. hráč sveta.

Rovnako dopadli aj Rusi, keď po zranenom Safinovi nemohol pricestovať ani náhradník Gabašvili, a tak nastúpi úplne neznámy 250. hráč rebríčka Ščukin, ktorý žije v Nemecku. Organizátori skrátka nemajú šťastie a o to viac mrzí neúčasť vlaňajšieho víťaza Slovenska, lebo v tejto konkurencii by mal Hrbatý aj s inou partnerkou než Hantuchovou výbornú šancu na veľmi dobrý výsledok. Škoda, že takýto variant riaditeľ súťaže Paul McNamee neprijal, veď s Cervanovou či Suchou by sa vôbec nestratili.

Včera v A-skupine sympaticky debutovali Srbi (v prvých troch ročníkoch pohára štartovala už neexistujúca Juhoslávia), keď najmä skvelá a fotoreportérmi obletovaná kráska Ivanovičová nedala Raymondovej nijakú šancu. Rozhodovalo sa v mixe, Srbi viedli 4:1 v 1. sete, ale stratili ho v tajbrejku a už sa nevzchopili. Prvýkrát v profitenise je povolený na opravu rozhodcovského verdiktu televízny systém Jastrabie oko, čo prvá využila Krajiceková z Holandska ešte v kvalifikácii proti Čínanke Pengovej a mala pravdu, lebo jej lopta ohlásená v aute bola vnútri a podobne si potom takouto cestou prilepšili aj iní hráči.

XVIII. Hopman Cup, sobota - B-skupina: Austrália - Nemecko 1:2, Stosurová - Grönefeldová 6:3, 7:5, Arthurs - Kiefer 3:6, 4.6, mix 6:4, 3:6, 6:7, nedeľa - A-skupina: USA - Srbsko a Čierna Hora 2:1, Raymondová - Ivanovičová 2:6, 4:6, Dent - Djokovič 6:1, 6:4, mix 7:6, 6:2. Dnes hrá Argentína s Holandskom a Švédsko so Srbskom a Čiernou Horou.

ANDREJ BUČKO, Perth

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.