Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hopmanov pohár: Argentína po prehre s Taiwanom už bez šance

SITA|Publikované 2. jan 2008 o 13:58

PERTH 2. januára (SITA) - Piata nasadená Argentína po prehre s osmičkou predmetného podujatia Taiwanom už nemá šancu na postup do piatkového finále Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch ...

PERTH 2. januára (SITA) - Piata nasadená Argentína po prehre s osmičkou predmetného podujatia Taiwanom už nemá šancu na postup do piatkového finále Hopmanovho pohára (dotácia 1 milión AUD, tvrdý povrch pod strechou) tenisových miešaných reprezentačných tímov v austrálskom Perthe.

Juhoamerické družstvo prehráva po dvojhrách v rámci záverečného druhého stredajšieho duelu druhej z troch porcií zápasov v základnej A-skupine na jubilejných 20. neoficiálnych MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie ITF nezvratne 0:2. Miešaná štvorhra nič nemôže zmeniť na prekvapivom triumfe víťaza novembrovej ázijskej kvalifikácie. Najprv Gisela Dulková v hale Burswood Dome v komplexe Burswood Entertainment Centre premrhala proti Su-wei Hsieh náskok 6:3, 5:2 a podľahla 6:3, 6:7 (2), 5:7. Následne Juan Ignacio Chela, 20. hráč svetového singlového renkingu ATP Entry, ešte senzačnejšie nestačil na Jen-hsun Luho, 110. v rebríčku, a v ich premiérovom vzájomnom súboji prehral 3:6, 4:6.

Taiwan, ktorý na úvod podľahol Srbsku 0:3, síce ešte má nádej na prienik do finále (4. januára o 10.00 h SEČ), ale musí vo štvrtok zdolať ďalšieho premožiteľa Argentíny Francúzsko (2:1) a zároveň sa spoliehať na prehru zatiaľ nezdolaného celkovo najvyššie nasadeného Srbska (v stredu zvíťazilo nad tímom krajiny "galského kohúta" 2:1) i priazeň matematiky pri vyhodnocovaní "miniturnaja" troch družstiev s bilanciou 2-1.


Hopmanov pohár / A-skupina:

TAIWAN (8) - ARGENTÍNA (5) 2:0 po dvojhrách

Jen-hsun Lu - Juan Ignacio Chela 6:3, 6:4

Su-wei Hsieh - Gisela Dulková 3:6, 7:6 (2), 7:5


Štvrtkový program (2.30 h SEČ):

B-skupina:

Austrália - USA

Česko - India (súbežne na druhom dvorci)

A-skupina (10.00 h SEČ):

Srbsko - Argentína

Francúzsko - Taiwan (súbežne na druhom dvorci)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.