Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Hopmanov pohár - Argentína oživila postupové šance

SITA|4. jan 2006 o 13:42

PERTH 4. januára (SITA) - Argentínski tenisti zvíťazili v stredajšom súboji B-skupiny na 18. ročníku Hopmanovho pohára miešaných družstiev nad Nemeckom 2:1. Juhoameričania zaznamenali na tohtoročnom podujatí ...

PERTH 4. januára (SITA) - Argentínski tenisti zvíťazili v stredajšom súboji B-skupiny na 18. ročníku Hopmanovho pohára miešaných družstiev nad Nemeckom 2:1. Juhoameričania zaznamenali na tohtoročnom podujatí prvé víťazstvo a oživili tak svoje šance na postup do piatkového finále.

V úvodnej dvojhre uštedrila Gisela Dulková za necelú hodinu debakel Anne-Lene Grönefeldovej 6:1, 6:0. Odčinila tak zaváhanie z úvodného vystúpenia proti mladej Holanďanke Michaelle Krajicekovej a zároveň odplatila nemeckej súperke prehru z vlaňajšieho ročníka tejto súťaže. "Pocity po premiérovom singlovom víťazstve na Hopmanovom pohári sú skvelé. Grönefeldová pôsobila pri rozohrávke dosť dobre, ale počas zápasu sa k tejto úrovni hry nepriblížila. Anna-Lena nemala dnes dobrý deň," uviedla 26. hráčka rebríčka WTA G. Dulková. "Som sklamaná z môjho výkonu. Hrala som pod svoje možnosti i očakávania. Podanie bolo pre mňa veľkou nevýhodou," rozčarovane skonštatovala aktuálna svetová dvadsaťjednotka A.-L. Grönefeldová. Prehru Nemecka, ktoré miestni bookmakeri považujú za najväčšieho favorita podujatia, na chvíľu odvrátil Nicolas Kiefer, keď Gastona Gaudia zdolal 6:3, 6:3. "Dnes som bol spokojný so servisom, ktorý som si v porovnaní s predchádzajúcim zápasom výrazne zlepšil. Je dobré, že moje výkony sú krok po kroku na vzostupe. Fyzicky sa cítim veľmi dobre. Aj keď to nie je ešte na 100 percent, na vyladenie formy mi zostáva nejaký čas,"

poznamenal Kiefer, ktorý si v rozhodujúcom mixe vyžiadal masáž boľavého chrbta. Podľa slov nemeckého tenistu však nešlo o vážny problém. Napriek tomu nedokázal odvrátiť spolu so svojou partnerkou prehru 5:7, 0:6, ktorou si dvojica Gaudio - Dulková zabezpečila triumf v pomere 2:1. V Burswood Dome v Perthe sa tak už po ôsmy raz na 18. ročníku neoficiálneho svetového šampionátu miešaných tenisových tímov zrodil výsledok 2:1. V záverečnom 3. kole súbojov v základnej B-skupine sa stretne Austrália s Argentínou a Nemecko s Holandskom. S výnimkou domácej reprezentácie majú ostatné tri družstvá šancu na účasť vo finále.


VÝSLEDKY - STREDA

B-skupina:

Argentína - Nemecko 2:1

Gisela Dulková - Anna-Lena Grönefeldová 6:1, 6:0

Gaston Gaudio - Nicolas Kiefer 3:6, 3:6

Gisela Dulková, Gaston Gaudio - Anna-Lena Grönefeldová, Nicolas Kiefer 7:5, 6:0


Tabuľka B-skupiny:

1. Holandsko 2 2 0 4:2 (9:4) 2

2. Argentína 2 1 1 3:3 (6:7) 1

3. Nemecko 2 1 1 3:3 (6:7) 1

4. Austrália 2 0 2 2:4 (5:8) 0


Súvisiace články