Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Hopman Cup: lekcie favoritom

Sportnet|3. jan 2006 o 00:00

Včerajšok v Perthe patril tenisovo menším krajinám. V oboch zápasoch štvrtého dňa 18. ročníka Hopmanovho pohára potešili priaznivcov outsideri.

Holandská dvojica Michaella Krajiceková a Peter Wessels sa postarala v Perthe o prekvapenie víťazstvom nad Argentínou 2:1. FOTO - SITA/AP

Včerajšok v Perthe patril tenisovo menším krajinám. V oboch zápasoch štvrtého dňa 18. ročníka Hopmanovho pohára potešili priaznivcov outsideri.

Najskôr víťaz kvalifikácie Holandsko šokoval lanského finalistu Argentínu, keď o svojom úspechu rozhodol už po dvojhrách. Iba 16-ročná Krajiceková po veľmi sľubnom výkone zahanbila nebezpečnú Dulkovú a o ešte väčšie prekvapenie sa postaral Wessels, štvrťfinalista bratislavského challengera, ktorý hladko zdolal Gaudia, grandslamového majstra Roland Garros. Pravda, v Perthe je betón a nie antuka, a tak sa po včerajšku nezdá lanská Gaudiova prehra s Federerom dvakrát 0:6 na rýchlom povrchu v Šanghaji ani taká nečakaná. Nasadená Argentína si zachovala teoretickú nádej na postup tesným víťazstvom v mixe.

Vo večernom súboji rozdrvila podľa očakávania 18-ročná Ivanovičová Arvidssonovú. Djokovič statočne vzdoroval majstrovi Australian Open 2002 T. Johanssonovi a prehral až po dvoch tajbrejkoch. Vo štvorhre už nedali Belehradčania Severanom žiadnu šancu a sú stále v hre o postup. Napriek pomerne slabšiemu štartovému poľu teší organizátorov v Perthe návštevnosť, lebo sa na každom zápase pohybuje od päť do šesťtisíc ľudí.

A-skupina

Švédsko - Srbsko a Čierna Hora 1:2, Arvidssonová - Ivanovičová 3:6, 1:6, T. Johansson - Djokovič 7:6, 7:6, mix 2:6, 4:6.

B-skupina

Holandsko - Argentína 2:1, Krajiceková - Dulková 6:4, 6:2, Wessels - Gaudio 6:2, 7:6, mix 6:4, 3:6, 6:7.

Dnes hrá Rusko s USA a Austrália s Holandskom.

Súvisiace články