Hološko mení dres, z Liberca prestupuje do Manisasporu

SITA|2. jan 2006 o 20:20

LIBEREC 2. januára (SITA) - Vedenie lídra najvyššej českej futbalovej súťaže FC Slovan Liberec sa dohodlo s tureckým prvoligovým mužstvom Manisaspor na podmienkach prestupu slovenského reprezentanta Filipa ...

LIBEREC 2. januára (SITA) - Vedenie lídra najvyššej českej futbalovej súťaže FC Slovan Liberec sa dohodlo s tureckým prvoligovým mužstvom Manisaspor na podmienkach prestupu slovenského reprezentanta Filipa Hološka. Ako informuje oficiálna internetová stránka Liberca, ak turecká strana dodrží dohodu, odchodu najlepšieho "jesenného" strelca klubu (6 gólov) už nebude nič brániť. K definitívnemu potvrdeniu prestupu ostáva vyriešiť ešte administratívne záležitosti. Za 21-ročného Hološka zinkasuje podľa českých médií liberecký Slovan dva až tri milióny eur. Manisasporu patrí v 18-člennej I. tureckej lige po 17. kole 11. miesto so ziskom 20 bodov za 5 víťazstiev a rovnaký počet remíz. Pred posledným tímom (Denizlispor) má náskok 7 bodov.

Hološko, odchovanec piešťanského futbalu, sa do Liberca dostal z Trenčína v roku 2002, avšak v sezóne 2001/2002 sa na ihrisko v najvyššej českej súťaži nedostal, sedel len štyrikrát na lavičke náhradníkov. V drese severočeského klubu odohral Hološko dovedna 54 ligových zápasov a strelil 17 gólov, premiérový v sezóne 2002/2003. České médiá ho charakterizujú ako talentovaného útočníka so solídnou rýchlosťou, dobrou strelou i hrou hlavou, ktorý sa dokáže zorientovať v pokutovom území. V drese A-mužstva SR nastúpil v 6 zápasoch, strelil zatiaľ jeden gól.

Do Manisasporu by mal v najbližších dňoch prestúpiť aj ďalší slovenský reprezentant Martin Petráš z pražskej Sparty.


Nachádzate sa tu: