Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Holík pred šiestym zápasom o cukríkoch, náreky za Forsbergom

TASR|7. jún 2001 o 15:08

East Rutherford 7. júna (TASR) - Hokejisti tímu zámorskej NHL New Jersey Devils neskrývajú svoju nedočkavosť pred šiestym zápasom finále play off s Coloradom, ktorý by pre diablov v prípade výhry znamenal druhý zisk Stanleyho pohára v rade a tretí celk

ovo. Kým v ich tíme vládne dobrá nálada a Róbert Holík v rámci nej žartuje o cukríkoch, z tábora Avalanche znejú náreky pre absenciu Petra Forsberga, ktorý po operácii nemôže hrať, hoci sa v zákulisí pošuškáva o jeho senzačnom štarte.

"Minulú noc som sa prebudil a nemohol som zaspať. Prial som si, aby sa ten zápas začal hneď," povedal v stredu Bobby Holík. "Marty (Brodeur) a Scott (Stevens) mi opísali rovnaké pocity. Sme ako malé deti v obchode so sladkosťami a vieme, že cukrík bude mať tú istú chuť ako minule," dodal Holík, ktorý je spoločne s Brodeurom a Stevensom jedným zo siedmich hráčov Devils, ktorí pocítili chuť víťazstva v Stanleyho pohári už v roku 1995. "Zajtra pôjdeme do stretnutia, ako keby to mal byť posledný, siedmy zápas. Chceme nechať na ľade všetko," prisľúbil český krídelník Eliáš.

V mužstve Colorada, ktoré vyhralo Prezidentskú trofej najlepšieho tímu základnej časti a dobre rozbehlo play off i finálovú sériu, to v posledných zápasoch škrípalo. Pozorné oči si všimli, že najmä ofenzívne kreácie nemali tú účinnosť, akú mužstvo predvádzalo s Petrom Forsbergom. Preto sa odborníci pýtajú: Majú Avalanche bez geniálneho švédskeho centra nárok uspieť vo finálovej sérii proti New Jersey? Pravdou je, že Avs dva zápasy vyhrali, ale odvtedy, ako si Róbert Holík zobral "na paškál" Joa Sakica, ofenzíva Colorada už nie je taká silná. Kanadského centra síce nemožno úplne vymazať, ale aj redukcia jeho schopností súperovi pomôže. Práve prítomnosť dvojice absolútnych hviezd NHL na kľúčovom poste centra robila v základnej časti šampióna šampiónom. Žiadny iný tím ani zďaleka nemal dvoch takých stredných útočníkov, akými sú Sakic a Forsberg. A "Peter Veľký" bol dynamickým hnacím motorom mužstva v každom rohu klziska a navyše mimoriadne produktívnym. Forsbergovi iba zranenia zabránili v boji o prvé tri miesta v kanadskom bodovaní v základnej časti a v tejto bilancii v play off bol do svojej operácie najlepší a ešte aj teraz má najlepší bodový priemer na zápas.

"Peter nám veľmi preveľmi chýba, aj keď sa nerád vyhováram a nechcem naše dve posledné prehry odvodzovať iba od jeho absencie. Určite by nám jeho návrat fantasticky prospel, ale nie je žiadna šanca, aby bol na súpiske ešte v tejto finálovej sérii," zdôraznil tréner Bob Hartley.

ph iš

Súvisiace články