Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Holcomb po triumfe v Park City lídrom celkového poradia

SITA|Publikované 8. dec 2007 o 11:04

PARK CITY 8. decembra (SITA) - Víťazstvom domáceho favorita Stevena Holcomba sa skončili preteky dvojbobov v 2. kole Svetového pohára v americkom Park City. Obhajca celkového triumfu v seriáli spolu s ...

PARK CITY 8. decembra (SITA) - Víťazstvom domáceho favorita Stevena Holcomba sa skončili preteky dvojbobov v 2. kole Svetového pohára v americkom Park City. Obhajca celkového triumfu v seriáli spolu s brzdárom Curtisom Tomaseviczom triumfovali v piatkovej súťaži časom 1:37,01 min, pričom najrýchlejší spomedzi všetkých posádok boli v druhej jazde. Holcomb skončil pred týždňom v kanadskom Calgary v tejto disciplíne druhý za Nemcom Andrém Langem. Jeho najväčší súper však v Park City obsadil až 4. priečku, a tak sa Američan dostal aj na vedúcu pozíciu hodnotenia SP pilotov dvojbobov so ziskom 435 bodov a náskokom 18 bodov pred Langem. Tretí v celkovom poradí je ďalší nemecký reprezentant Thomas Florschütz (402 b.), ktorý v piatok obsadil 2. miesto s odstupom 0,16 s na Holcomba a dosiahol tak prvé pódiové umiestnenie. Tretiu priečku si rovnako ako v Calgary vybojoval Wolfgang Stampfer z Rakúska (+0,27). V sobotu sú v Park City na programe preteky štvorbobov, v ktorých úvodné podujatie seriálu vyhralo americké kvarteto pilotované práve Holcombom. Slováci momentálne v rámci SP štartovať nemôžu, tento týždeň ich nečaká žiadna súťaž.

Výsledky - piatok - 2. kolo SP - Park City (USA):

Dvojboby: 1. Steven Holcomb, Curtis Tomasevicz (USA) 1:37,01 min, 2. Thomas Florschütz, Mirko Pätzold (Nem.) 1:37,17, 3. Wolfgang Stampfer, Johannes Wipplinger (Rak.) 1:37,28, 4. André Lange, Kevin Kuske (Nem.) 1:37,31, 5. Pierre Lueders, Lascelles Brown (Kan.) 1:37,41, 6. Simone Bertazzo, Samuele Romanini/Alexej Andrynin (Tal.) 1:37,46.

Poradie SP po 2. kole - dvojboby: 1. Steven Holcomb (USA) 435 bodov, 2. André Lange (Nem.) 417, 3. Thomas Florschütz (Nem.) 402, 4. Wolfgang Stampfer (Rak.) 400.