Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Holandskú tenistku zbil otec súperky

Elise Tamaelová (Autor: AP)
SITA|10. aug 2011 o 10:57

Škandál na tenisovom turnaji ITF v nemeckom Versmolde. Holanďanka Elise Tamaelová skončila s otrasom mozgu a modrinami v nemocnici.

Škandál na tenisovom turnaji ITF v nemeckom Versmolde. Holanďanka Elise Tamaelová skončila s otrasom mozgu a modrinami v nemocnici.

VERSMOLD. Podľa viacerých očitých svedectiev zbil 27-ročnú Elise Tamaelovú Mihai Barbat, otec Dánky Karen Barbatovej, keď počas pondelňajšieho zápasu finálového 3. kola kvalifikácie povzbudzovala svoju krajanku Danielle Harmsenovú.

Zápas prerušili za stavu 4:2 pre Holanďanku, ktorej neskôr pririekli víťazstvo pre diskvalifikáciu Barbatovej, uvádza výsledková databáza Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF).

O napadnutí ako prvá verejne referovala prostredníctvom svojho konta na Facebooku Nemka Scarlett Wernerová, ktorá mala hrať s Tamaelovou štvorhru. Do dejiska okamžite odcestoval Tamaelovej brat Sander, ktorý pre Tennis Forum uviedol:

"Môžem potvrdiť celý príbeh. Moju sestru inzultoval otec Karen Barbatovej, keď sledovala zápas a ohradila sa proti rasistickým poznámkam, ktorými reagoval na jej povzbudzovanie. Približne na päť minút stratila vedomie."

"Otec s dcérou utiekli, polícia ich stále hľadá. Elise začala na policajnej stanici vracať, takže privolali záchranku, ktorá ju previezla do nemocnice. V tejto chvíli je na infúziách a pod tabletkami proti bolesti. Ja som s otcom v hoteli v Halle a dúfame, že Elise čoskoro budeme môcť odviezť do domáceho ošetrenia."

Portál SB Nation uvádza, že Mihaia Barbata v auguste 2010 počas kvalifikácie turnaja WTA v Kodani zadržali na parkovisku pri Farum Arene v Kodani, keď sa v podnapitom stave pokúšal šoférovať.

Barbat sa už dávnejšie rozhodol prerušiť dcérinu spoluprácu s národným tenisovým zväzom. Barbatová na spomenutom vlaňajšom podujatí v dánskej metropole využila pravidlo o povolenom koučovaní na dvorci, na čom by nebolo nič zvláštne, ak by jej rady nedával 13-ročný brat Alex.

O udalosti z Versmoldu najnovšie referovala aj holandská hráčka Michaella Krajiceková, ktorá Američanke Bethanie Mattekovej-Sandsovej na Twitteri na jej otázky odpovedala:

"Bola v nemocnici deň a pol, prepustili ju včera, ale niekoľko týždňov nebude môcť hrať. Dúfam, že WTA a ITF sa touto udalosťou budú zaoberať so zodpovedajúcou vážnosťou." Matteková-Sandsová uviedla: "Je to vrcholne neakceptovateľné."

Súvisiace články