Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Holanďanka Rusová vyrovnala negatívny rekord

Arantxa Rus z Holandska. (Autor: SITA/AP)
SITA|25. jún 2013 o 20:11

Neprestanem tvrdo pracovať, nič iné mi ani nezostáva, povedala už po skončení jej Wimbledonu 22-ročná ľaváčka.

LONDÝN. Holandská tenistka Arantxa Rusová vyrovnala rekord v počte prehier v rade na okruhu Tenisovej asociácie žien (WTA) či grandslamových podujatiach.

Utorňajší nezdar 4:6, 2:6 proti Ruske Oľge Pučkovovej v 1. kole Wimbledonu je pre 22-ročnú ľaváčku 17. trop bez prerušenia, čím pripomenula šnúru neúspechov Sandy Collinsovej zo sezón 1984 - 1987.

Rusová sa naposledy v zápase požadovanej hodnoty radovala vlani 19. auguste v Dallase, keď prekonala švajčiarsku reprezentantku Rominu Oprandiovú. Medzičasom však dosiahla dovedna aspoň 5 singlových úspechov na podujatiach ITF či vo Fed Cupe.

Minulý rok pritom bola v osemfinálovom 4. kole Roland Garros a 3. kole Wimbledonu. V britskej metropole vyradila Austrálčanku Samanthu Stosurovú, s ktorou sa mohla presne v 2. kole stretnúť aj teraz - ak by sa doň dostala.

"Na začiatku roka som zle podávala. Je to ťažké, keď rozdáte veľa bodov akoby zadarmo. V poslednom mesiaci som predvádzala lepší tenis, ale na tejto úrovni treba hrať veľmi dobre," povedala Rusová, ktorá figuruje na 156. mieste v renkingu, už bola aj na 61. pozícii.

"Nie je to pre mňa vydarený rok, poprehrávala som toho veľa, hoci sa usilujem zo všetkých síl. Vyskytlo sa zopár zápasov, v ktorých som mala šance, setbaly a podobne. Neprestanem však tvrdo pracovať, nič iné mi ani nezostáva."

Súvisiace články