Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Holanďania a Turci sú spokojní

Sportnet|14. okt 2003 o 00:00

Vo Frankfurte včera vyžrebovali barážové dvojice v boji o postup na futbalové ME 2004FRANFURKT - Pondelkový žreb baráže vo Frankfurte nad Mohanom o postup na futbalové ME 2004 v Portugalsku nepostavil proti sebe najväčších favoritov, za ktorých boli ...


Radosť futbalistov Grécka, ktorí v záverečnom kole kvalifikácie zdolali doma Severné Írsko 1:0 a po 24 rokoch sa prebojovali na záverečný turnaj majstrovstiev Európy. FOTO - REUTERS

Vo Frankfurte včera vyžrebovali barážové dvojice v boji o postup na futbalové ME 2004FRANFURKT - Pondelkový žreb baráže vo Frankfurte nad Mohanom o postup na futbalové ME 2004 v Portugalsku nepostavil proti sebe najväčších favoritov, za ktorých boli pokladané tímy Španielska, Holandska a Turecka.

Súper Slovenska v uplynulej kvalifikácii - Turecko dostal relatívne najľahšieho súpera. Lotyšsko totiž ešte v histórii ani raz na vrcholnom podujatí neštartovalo. „V sobotu sme boli obeťami na ceste k postupu a už nechceme, aby sa to opakovalo,“ citujú svetové agentúry manažéra tureckej reprezentácie Cana Cobanoglua.

Holandsko, ktoré v základnej skupine skončilo druhé za Českom, narazí na Škótsko. Škóti od roku 1982 v šiestich vzájomných stretnutiach nevyhrali ani raz a strelili iba jediný gól. Nemec Berti Vogts na škótskej lavičke šťastím nežiaril. „Je to pravdepodobne najťažší súper, ktorého sme mohli dostať. Hráme však dva zápasy a stať sa v nich môže všeličo. Budeme bojovať za Škótsko, no potrebovali by sme aj veľa šťastia. Sme jednoznační outsideri, no aj Holandsko malo v kvalifikácii problémy.“

Nórom stojí v ceste do Portugalska Španielsko. „Je to extrémna výzva, budeme musieť podať výkony na hranici našich možností. Nič však nie nemožné,“ povedal nórsky kouč Nils Johan Semb. Na Nórov nemajú Španieli príjemné spomienky, pretože v poslednom vzájomnom zápase na EURO 2000 prehrali 0:1.

Wales narazí na Rusko. „Je to ťažký žreb. Vyhli sme sa väčším favoritom, preto sme spokojní. Teší nás, že doma hráme až druhý zápas, pretože už budeme presne vedieť, aký výsledok budeme musieť na postup uhrať,“ povedal tréner Walesu Mark Hughes.

Duel Chorvátsko - Slovinsko bude jedným z najvyrovnanejších a na Balkáne opäť vyvolá búrku futbalových emócií. „Rešpektujeme úspechy slovinského mužstva v posledných rokoch, no myslíme si, že je to súper, cez ktorého sa dá postúpiť na európsky šampionát,“ skonštatoval prezident Chorvátskeho zväzu Zorislav Srebrič. Obe krajiny sa od rozdelenia Juhoslávie (1991) stretli päťkrát, tri zápasy vyhrali Chorváti, dvakrát sa zrodila remíza. Aj preto Slovinci nadšení veľmi neboli. „Pôjde o derby a to je vždy spojené s nervozitou. Navyše nikdy to nie sú ľahké zápasy,“ poznamenal kapitán slovinskej reprezentácie Miran Pavlin.

(sita, reuters)

Súvisiace články