Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hokejový víkend o bytí či nebytí

Sportnet|Publikované 9. feb 2002 o 11:46

Slovenský hokej má pred sebou veľmi dôležitý víkend. Na zimnej olympiáde, ktorá sa práve začala, musia naši vo štvorčlennej kvalifikačnej skupine A zvíťaziť, aby mohli hrať v hlavnom turnaji. V sobotu o polnoci čaká zverencov trénera Jána Filca silný ...

Slovenský hokej má pred sebou veľmi dôležitý víkend. Na zimnej olympiáde, ktorá sa práve začala, musia naši vo štvorčlennej kvalifikačnej skupine A zvíťaziť, aby mohli hrať v hlavnom turnaji. V sobotu o polnoci čaká zverencov trénera Jána Filca silný súper Nemecko, v pondelok ráno o 3.00 h nášho času o nič slabšie Lotyšsko.

Manažér slovenskej reprezentácie Peter Šťastný: „Keď sme sa pred rokom púšťali do stavby olympijského tímu, vyzeralo to, že ani jeden hráč NHL nebude predčasne uvoľnený na olympijský predturnaj. Po zložitých diplomatických operáciách však máme zdravé jadro, v ktorom je oproti minulosti vyváženejšia útočná fáza s obrannou. Dnes však už máme mentálne silný tím s množstvom lídrov. Do poslednej chvíle sme mali otvorených niekoľko možností zmeny v zostave. Reagovať budeme aj podľa výsledku úvodného duelu s Nemeckom.“

Na tento súboj uvoľnilo Buffalo útočníka Šatana, Calgary Ronalda Petrovického, Phoenix útočníkov Handzuša s Nagyom i obrancu Suchého. V dejisku olympiády však bude už aj kráľovská dvojica z Los Angeles. Višňovský mal pôvodne vybavené uvoľnenie iba na druhé stretnutie s Lotyšskom, ale vedenie našej výpravy skryto ráta, že nastúpi už aj proti Nemecku. Na istý kratší čas si zahrá možno dokonca aj Pálffy.

„Meno brankára už mám v hlave, ale vyslovím ho až tesne pred zápasom. Sme pripravení zareagovať aj na nepredvídané technické či zdravotné okolnosti,“ povedal tréner Ján Filc.

V ďalšom zápase s Lotyšskom bude mať slovenský tím namiesto Šatana a Phoenixanov, ktorí sa musia vrátiť do kolotoča NHL, k dispozícii ďalšie hviezdy. Demitru zo St. Louis, Stümpela z Bostonu, Hossu a Cháru z Ottawy, určite Pálffyho s Višňovským, Bartečka z Atlanty.

Na záverečný duel s Rakúskom sa zostava vyvŕbi podľa predchádzajúcich výsledkov. Ak by bolo treba, teoreticky by mohli tréneri zalarmovať aj Bondru z Washingtonu a Zedníka z Montrealu, ktorí by však v prípade postupovej istoty mohli bez časového stresu priletieť pokojne až na hlavný turnaj.

Dôležité je, že obaja naši súperi sa proti nám budú musieť zaobísť bez kvalitných brankárov z NHL. Nemci bez Kolziga z Washingtonu a Lotyši bez Irbeho zo San Jose.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.