Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Hokejový rekord rožňavského žiackeho hokeja

Sportnet|Publikované 19. nov 2002 o 23:00

Rožňava/Revúca - V nedeľu bolo na programe 1. kolo II. ligy starších žiakov v stredoslovenskej oblasti. Na rozdiel od predchádzajúcich sezón sa mladí

Rožňavčania predstavili nie proti súperov z východu republiky, ako tomu bolo doteraz. "Chceli sme skúsiť niečo iné, zahrať si s novými súpermi, ale viedli nás k tomu aj ďalšie aspekty. Zdá sa mi, že v banskobystrický zväz ľadového hokeja pracuje rýchlejšie a druhým dôležitým momentom bolo to, že dostupnosť po cestách k našim súperom je lepšia," povedal prezident HKM 98-mládeže Rožňava Tibor Takáč.

Rožňava - Ružomberok 14:1 (3:0, 6:0, 5:1)

Góly: Chochol 3, Benko 2, Lipták 2, Komjáty 2, Belák, Šafár, Molčan, Bučko a Köteles po 1. Za hostí dal čestný úspech Boháč.

Rožňavčania zaznamenali hneď v úvodnom vystúpení sezóny svoj rekord v súťažných zápasoch. Rožňavskí žiaci v ligovej súťaži prvý krát vyhrali rozdielom 13 gólov. Zápas začali domáci v pohode a po pekných akciách strieľali hosťom gól za gólom. Nevadilo im ani veľmi teplé počasie a niekedy zápas pripomínal skôr vodné pólo. "Okrem tepla zlú kvalitu ľadovej plochy zapríčinili aj pracovnici zimného štadióna, keď pred zápasom výdatne poliali ľad vodou v snahe pripraviť ho čo najlepšie. Lenže ani zďaleka nemrzlo a chlapci hrali na vode," povedal T. Takáč a na margo stretnutia dodal: "Tréneri z Ružomberka mali pripomienky k tvrdosti našich hokejistov, ale rozhodcovia ju považovali za tvrdosť nepresahujúcu pravidla hry, o čom svedčí aj malý počet vylúčených. Na trestnej lavici boli za celý zápas iba dvaja domáci hráči, Šafár a Molčan po dve minúty."

Rimavská Sobota - Revúca 9:2 (3:2, 3:0, 3:0)

Góly hostí: Maximov a Šmiro

V prvej tretine sa Revúčania ešte držali a hrali s domácimi vyrovnanú partiu. V úvode prostrednej časti hry však hostia inkasovali dva rýchle góly a Rimavskosoboťania už potom pevne kráčali za víťazstvom.

V 2. kole, ktoré je na programe túto nedeľu sa stretne Rožňava s Rimavskou Sobotou a Revúca takisto doma hostí rovesníkov z Lučenca.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.