Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Hokejový klub v Poprade nedostal dotáciu pre nevysporiadané záväzky

(Autor: ilustračné - Richard Hudeček)
SITA|Publikované 3. máj 2016 o 11:25

Popradskí poslanci neschválili dotáciu pre Hokejový klub Poprad, čakajú na vysporiadanie minuloročného záväzku voči mestu.

Klub najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HK Poprad zatiaľ nedostane dotáciu od mesta.

POPRAD. Dôvodom sú nevyrovnané záväzky z minulého roku voči mestu, ktoré ako poddlžník tohto klubu muselo uhradiť jeho nedoplatok voči štátu vo výške takmer 40-tisíc eur.

"Nemôžeme uzavrieť ani zmluvu, kým nevyrovnajú záväzok z minulého roka voči mestu, teda nemôžu dostať ani žiadne peniaze,“ uviedla Edita Pilárová, vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu na mestskom úrade v Poprade.

Poslanci mestského zastupiteľstva schválili dotácie pre športovú činnosť pre popradské športové kluby ešte vo februári, prerozdelili im viac ako 325-tisíc eur.

V rezerve si mesto nechalo ešte 131-tisíc eur, financie mali ísť do hokejovému klubu, návrh na udelenie dotácie však neprešiel ani na poslednom zastupiteľstve v apríli.

Kontrolórka upozornila

Na financie, ktoré uhradilo mesto exekútorovi namiesto hokejového klubu, upozornila počas zasadnutia mestského zastupiteľstva hlavná kontrolórka mesta Zita Kozlerová.

"Klub nezúčtoval minuloročnú dotáciu, a preto by nemal dostať novú dotáciu,“ pripomenula.

Aby sa situácia, ktorá nastala v hokejovom klube ešte v minulom roku, neopakovala, popradskí poslanci schválili v decembri 2015 pre udeľovanie dotácií podmienku.

Podľa nej každý subjekt, ktorý požiada o dotáciu vyššiu ako 1500 eur, musí predložiť potvrdenie nie staršie ako tri mesiace o tom, že nie je daňovým dlžníkom, ani dlžníkom poistného na sociálnom a zdravotnom poistení.

Mesto vyzvalo klub

Rovnako tak musí urobiť aj HK Poprad. Podľa Pilárovej už mesto vyzvalo klub, aby predložil potrebné doklady.

"V zmluve podľa všeobecne záväzného nariadenia nám musí predložiť originálne doklady o spoločnosti, teda z daňového úradu, sociálnej poisťovne, zdravotnej poisťovne. Zatiaľ máme len potvrdenie, že záväzky klubu niekto odkúpil, a že klub bude vyňatý z exekúcie,“ povedala ešte v stredu 27. apríla počas zasadnutia mestského zastupiteľstva Pilárová.

Popradský primátor Jozef Švagerko, ktorý je zároveň prezidentom hokejového klubu, ešte vo februári označil schválenie dotácie pre hokejový klub seniorov v danom čase za samovraždu.

Naznačil vtedy riziko, že by po schválení dotácie muselo mesto uspokojiť exekútorov.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články