Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Hokejovú nočnú moru prežívali s fanúšikmi aj slovenskí politici

TASR|Publikované 11. feb 2002 o 22:40

Bratislava 11. februára (TASR) - Doslova nočnú moru prežíval počas uplynulých dvoch nocí spolu s hokejovými fanúšikmi aj podpredseda NR SR a predseda ...

Bratislava 11. februára (TASR) - Doslova nočnú moru prežíval počas uplynulých dvoch nocí spolu s hokejovými fanúšikmi aj podpredseda NR SR a predseda KDH Pavol Hrušovský. Ako totiž dnes pre TASR uviedol, "domnieval som sa, že entuziazmus, s ktorým hokejisti na olympiádu odchádzali, sa prejaví aj na hre." Hrušovský by však napriek dosiahnutým výsledkom rezignáciu trénera Jána Filca nepovažoval za správnu. "Nemyslím si, že by sme tam mali hľadať príčinu neúspechu," dodal.

Opačný názor zastáva ďalší parlamentný milovník hokeja František Halmeš z SDK, ktorý je presvedčený o tom, že Filc by mal post reprezentačného trénera opustiť. "Výsledok hokejistov považujem za fiasko," konštatoval. Podľa Halmeša sa hokejoví manažéri vôbec nepoučili zo skúsenosti v Nagane. "Slovensko nemá dostatok kvalifikovaných funkcionárov ani vo futbale, ani v hokeji," povedal.

Podľa mladého ľavičiara Milana Ištvána súvisí zlý výsledok s faktom, že sme sa veľmi spoliehali na zámorských hráčov. "Slovensko sa sústredilo na medzinárodný lobing smerujúci k tomu, aby sa naši hráči z NHL mohli zúčastniť úvodnej fázy turnaja. V budúcnosti by sme sa však možno mali viac spoliehať na hráčov z domácej prípadne z európskych líg, ktorí budú najmä zohratí," zdôraznil Ištván.

Sklamaný neúspechom hokejistov je aj predseda Demokratickej strany Ľudovít Kaník. Podotkol však, že je najmä fanúšikom lyžovania, preto verí, že Slovensku sa ešte podarí zožať úspech v niektorých z lyžiarskych disciplín.

A ešte tipy slovenských politikov na víťaza olympijského hokejového turnaja. Hrušovský sa domnieva, že finále bude americko-európske. V kútiku duše však verí Českej republike. Halmeš si myslí, že Česi si úspech z Nagana nezopakujú a podľa neho sa vo finále stretnú Kanada a USA. O víťazstve Českej republiky je presvedčený aj Ištván.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.