Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Hokejové prekvapenie v Bardejove sa nekonalo

Derby v príprave. Bardejov doma porazil suseda z Prešova. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 15. aug 2012 o 22:00

Na bardejovskom ľade sa prekvapenie v prípravnom hokejovom stretnutí prvoligistov nekonalo.

Zaujímavé bolo, že na striedačkách oboch tímov muziku tvrdili tréneri, ktorí hokejovo vyrastali v Prešove. Domáci Anton Tomko a hosťujúci Jozef Čontofalský.

BARDEJOV. Z jedenástich prípravných zápasov Bemaco HC 46 Bardejov zohral už tretí. Prehral v Sanoku s majstrom Poľska 0:7 a neuspel ani v odvete doma po výsledku 0:3. S Prešovom si doma poradil. Tento týždeň hrá dvakrát doma, najbližšie v piatok s Liptovským Mikulášom.

Tréner Bardejova Anton Tomko pripomína, že z kádra odišlo dvanásť hráčov, ktorí boli nositeľmi viac ako štyristo kanadských bodov v minulej majstrovskej sezóne.

„Pomaly to dávame dokopy, dopĺňame tak, aby sme čo najskôr mali štyri kompletné formácie. Dnes už hral Martin Krčula, ten štyri sezóny bol v extraligovej Žiline a vyskúšať si to prišiel mladý Dávid Hoďa z Českého Vsetína. Z Košíc si zahrali Jokeľ, Nagy a Macejko. Uvidíme ako nás noví hráči presvedčia a či sa budeme musieť ešte poobzerať.“ V piatok 17. 8. o 17.30 hrá Bardejov s Liptovským Mikulášom.

Prešovčania nastúpili na stretnutie so šiestimi juniormi na súpiske. J. Čontofalský dal možnosť obrancom Čuchranovi, Palkovi a Guntášovi, v útoku Renčokovi, Lopačekovi a Tomčákovi.

„Opäť zopakujem, čo som už raz povedal. Žiaľ, prvoligová juniorská súťaž týmto chlapcom veľa nedá a to bolo v meraní síl proti konsolidovanému a dobre vyskladanému domácemu celku vidieť. No snahu im uprieť nemôžem a niečo z hokejového umenia aj tak ukázali. V globále bol v tomto derby Bardejov hokejovo o čosi ďalej, než Prešov. My sme doplatili aj na časté oslabenia, hoci niektoré zákroky podľa mňa pískal hlavný rozhodca až príliš úzkostlivo. V našom tíme je teraz dosť veľký pohyb. Určite sa prídu ukázať ďalší hráči, osobne verím, že sa nám nakoniec podarí poskladať mužstvo, ktoré bude patriť k popredným v druhej najvyššej súťaži,“ mienil Jozef Čontofalský.

ico

Štatistika

Bardejov – Prešov 4:2 (1:1,1:1, 2:0)

Bardejov: Marton – Polaček, Macejko, Mojdis, Hoďa, A. Novák, Valentín, Krčula, Tkáč – Striž, Ľ. Sabol, Valchár – Jasovský, Knap, Mach – Dancsak, Bochňa, J. Pavličko – Nagy, Belušar, Jokeľ. Prešov: Kmeť – Hopkovič, Školiak, V. Sabol, Kadlubiak, Celler, Čuchran, Palko, Guntáš – Schneider, Hajduk, Románek – P. Segľa, Kivader, Náhlik – Schely, Mikuš, Caban – Renčok, Tomčák, Lopaček.
Góly: Stríž, Knap, Mach, Jasovský – Caban, Náhlik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.