Hokejové derby pod Tatrami rozhodol v predĺžení Nagy

(Autor: TASR/Oliver Ondráš ​)
TASR|Publikované 9. dec 2016 o 19:32

Poprad prehral v 28. kole Tipsport ligy s Košicami 2:3 po predĺžení.

POPRAD. Východniarske hokejové derby v 28. kole Tipsport ligy prinieslo zaujímavý a dramatický zápas.

O výsledku v prospech hostí rozhodol v 64. minúte stretnutia Ladislav Nagy.

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Košice: fotogaléria

10.12.2016

Poprad viedol, Košičania otočili

Košičania začali očakávaným tlakom, ale bol to domáci Paločko, ktorý sa ocitol v čistej gólovej šanci.

Z bezprostrednej blízkosti však Habala neprekonal. Hostia sa po fauloch Murčeka a Hendersona dopracovali k dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, domácich podržal brankár Šúrek.

V 21. minúte po krídle utiekol obrane "kamzíkov" Boltun, jeho blafák cestu do siete nenašiel. Oceliari udreli o tri munúty v presilovke, nechytateľným švihom spoza brániaceho hráča sa prezentoval Ladislav Nagy - 0:1.

Vyrovnať mohol Dinda a po ňom Lichanec, ale s koncovkou si nepotykali.

Košičania zahadzovali jednu šancu za druhou a keď prežili 46-sekundovú presilovku Popradu o dvoch hráčov, takmer z ničoho skóroval legionár Henderson. Jeho bekhend na začiatku 38. minúty prepadol cez Habala na bližšej žrdi - 1:1.

Domáci pokračovali v sympatickom bojovnom výkone i v tretej tretine. Ich snahu korunoval v 45. minúte Lichanec, keď dostal puk do siete po ideálnom odraze puku od zadného mantinelu.

Poprad takmer pridal aj tretí gól, ale zakončenie Kuraliho zastavila konštrukcia bránky.

Z následného protiútoku trestali hostia. Po Jankovičovej perfektnej prihrávke poslal puk pohodlne do prázdnej bránky Milý - 2:2.

Keď po ďalšej biliardovej akcii zahodil nemožné Bicek, stretnutie išlo do predĺženia. O zisku extra bodu pre Košice rozhodol v 64. minúte dvojgólový hrdina Nagy.

Hlasy po zápase

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Dokázali sme ustáť presilovky súpera. V druhej časti zápasu sme zatlačili, dali sme druhý gól. Potom sme spravili hrúbku a inkasovali sme. Predĺženie sme hrali zatiaľ najlepšie zo všetkých, spravili sme v ňom minimum chýb. Mužom momentu bol Ladislav Nagy. Sme však šťastní i za bod. Chlapci bojovali za hranicou svojich možností. Ďakujem im za výkon."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "V Poprade sme videli rušné a bojovné stretnutie. V prvej polovici zápasu sme boli aktívnejší my, v druhej zase domáci. Nás v závere stretnutia a predĺženia podržal brankár Habal. Zvíťazili sme vďaka usmerneniu puku Lacom Nagyom."

Štatistika

HK Poprad - HC Košice 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 38. Henderson (Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) - 24. Nagy (Bicek), 49. Milý (Jankovič, Varga), 64. Nagy (Šedivý,Dudáš).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Goga, Jonák - Gegáň, Kacej, 1 749 divákov .

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, A. Ježek, Dinda, Suchý,Postnikov, Bagin, Kurali, Lubor Pokovič - Henderson,Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - MatúšPaločko, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, Murček.

Košice: Habal - I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M.Dudáš, Pavúk - L. Nagy, Suja, Bicek - J. Milý, Boltun,Hričina - Tibor Varga, E. Šedivý, M. Bartánus - P. Bartoš,R. Hruška, T. Klíma.