Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Hokejová rodina sa lúči s J. Milým

Juraj Milý bol hodný svojho priezviska. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 22:00

Tento svet opustila ďalšia známa postava prešovského športu. Juraj Milý bol hodný svojho priezviska.

PREŠOV. Milý, večne usmiaty a dobre naladený človek, ústretový, pracovitý, ostane navždy spätý s prešovským hokejom.

Tí, ktorí ho poznali a spolupracovali s ním, si iste spomenú na jeho časté dobre mienené oslovenia v šarišskom nárečí. Hlavne mladých športovcov oslovoval: „Synu muj, ta co ci treba, jak ci pomožem?“

Familiárne prezývaný „Ďuri“ bol dlhoročným hospodárom hokejového klubu ZPA Prešov, neskôr aj HK VTJ Farmakol Prešov. Kým mu zdravie slúžilo, na hokej nezanevrel.

Juraj Milý bol aj zručným človekom. Starostí s výstrojom hokejistov mal dosť, no vždy si vedel poradiť, jednotlivé diely opraviť, či precízne nabrúsiť korčule. Od tých najmladších po najstarších, každému ako mohol, pomohol. Takto ho poznali z hokejového prostredia v Prešove, ale aj v iných „hokejových“ kútoch Slovenska.

Vychoval dvoch synov. Jeden z nich, Marko, bol donedávna známy hokejový brankár. Vnuk Juraj zase ako útočník prešovských hokejových dorastencov sa stal majstrom republiky. „Ďurko“ Milý mal nespočetné množstvo známych a priateľov, ale aj „tretieho syna“.

Igor Liba, jedna z prešovských hokejových legiend, bola takmer súčasťou rodiny Milých. Keď napríklad československí hokejisti získali v Prahe svetové zlato, jedným z prvých gratulantov Igorovi bol Juraj Milý.
Žiaľ, do plodného a optimizmom podfarbeného života Juraja Milého vstúpila zákerná choroba, ktorej podľahol vo veku 73 rokov.

Posledná rozlúčka s Jurajom Milým bude v pondelok 22. apríla 2013 o 13. hodine v prešovskom dome smútku.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.