Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Hokejová prestrelka tešila divákov

Gólová prestrelka. Viac to sypalo Humenčanom. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 12. nov 2012 o 23:00

Nie však trénerov, ktorí mali voči hráčom Bemaco MHK Humenné veľké výčitky. Padlo veľa gólov, bolo aj veľa vylúčení.HUMENNÉ. Aj druhý domáci zápas sezóny priniesol pre MHK Humenné víťazstvo. V strelecky „divokom“ zápase mali Humenčania od úvodu navrch, ujali sa vedenia už po 29 sekundách hry, aj keď súper dvakrát využitím presilovky vyrovnal, postupne sa náskok navýšil až na päť gólov, ktorý Šarišania za jednu tretinu zmazať nedokázali.

Divákov hokej bavil. Bol svižný, padlo veľa gólov. Tréneri sa však na hernú stránku dívali aj zo svojho pohľadu, veľa vylúčení, tri inkasované góly v početnej nevýhode na ľade. „Bez zodpovednosti, myslenia, voľne, bez disciplíny...“ začal hodnotiť duel Jozef Kardoheli.

Bolo jasné, že účinkovanie jeho zverencov na ľade ho netešilo. „Takto sa hokej hrať nedá. Aj keď Sabinov má v tabuľke nula bodov, nabádal som našich hráčov k opatrnosti, lebo súper má šikovnosť tak v rukách ako aj v hlave. Ani by som sa nečudoval, ak by zápas skončil aj remízou 9:9. Vyprodukovali sme veľa chýb, mohli sme pykať. Jediné, čo ma teší je výsledok a zisk troch bodov, nič viac,“ dodal humenský tréner.

Desiatka nepadla

Ináč ako trénerské duo Kardoheli - Mižák sa na vývoj stretnutia dívali zhruba tri stovky divákov. Prvá tretina priniesla až nečakane plodnú úrodu gólov, po druhej svietil na tabuli stav 9:4, čo v hľadisku navodilo oslavnú atmosféru a pýtanie si „desiatky“.

Akoby však sabinovská brána bola zrazu zakliata, Humenčania útočne viackrát prepadli, čo umožnilo hosťom brejky.

Ešteže využili iba dva, lebo aj keď si to nik z divákov nepripúšťal, na svete mohla byť aj dráma. Že humenská desiatka v zápase nepadne potvrdila aj smola v koncovke Česelku sekundu pred sirénou, keď trafil iba žŕdku.

Štatistika

Humenné - Sabinov 9:6 (6:3, 3:1, 0:2)

Góly: Leščišin 3, Česelka 2, Fabuľa, Mihalič, Košč, Knap - - Goffa 2, Pavlovský 2, Štofko, Ondričko. Strely: 50:31. Vylúčení: 9:7 na 2 min., Hopkovič (Sabinov) 10+DKZ, pres.: 1:3, osl.: 1:1. R: Mihaľov. D: 320. MHK: Hudák (40. Tomaščík) - Turcovský, Fedič, Fabuľa, A. Fedorko, Fedorjak, Suvák, Česelka, Štefan, Mihalič, Murajda, Knap, Sabol, Košč, Leščišin, Luč. Tréneri: J. Kardoheli a P. Mižák.

mšk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.