Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Hokejová lahôdka - Košice hostia lídra z Trenčína

Sportnet|Publikované 1. nov 2007 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skV STEEL ARÉNE OČAKÁVAJÚ AJ PETRA BONDRU!Pred reprezentačnou prestávkou čaká priaznivcov hokeja lahôdka. V 22. kole

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

V STEEL ARÉNE OČAKÁVAJÚ AJ PETRA BONDRU!

Pred reprezentačnou prestávkou čaká priaznivcov hokeja lahôdka. V 22. kole extraligy sa v šlágri o 17.30 h stretnú tretie Košice s vedúcim Trenčínom. Padne dnes v Steel Aréne tohtosezónny divácky rekord. Lebo doterajším stropom bola návšteva 7 890 divákov v zápase so Slovanom.

KOŠICE. Podľa našich informácií by sa dnes v Steel Aréne mohol objaviť aj Peter Bondra, legenda, ktorá obliekala oranžovo-čierny dres VSŽ Košice až do svojho odchodu do zámorskej NHL. Na zápase sú očakávaní reprezentačný tréner Július Šupler, člen realizačného tímu Václav Nedomanský, generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček a nový generálny manažér slovenskej reprezentácie Peter Bondra. Ten len tento týždeň oficiálne ohlásil ukončenie hráčskej kariéry a prijal ponuku pracovať pre potreby národného tímu Slovenska.

Lipovský sa potreboval chytiť

Košičania v tejto sezóne na domácom ľade víťazia, zakopli len raz, práve s Duklou, ktorej podľahli 1:3. Pred vlastným publikom sa im darí. Pravda, v utorok oceliari vyhrali s Martinom 1:0 až po samostatných nájazdoch. "S jedným gólom vyhráte tak raz, dvakrát za sezónu. Taký zápas je naozaj o jednej chybe, o jednom zlom pohybe brankára. V poslednom čase sme boli efektívni, s Martinom ostalo pri šanciach, našťastie ani súper gól nedal," vracia sa brankár Miroslav Lipovský k uplynulému kolu. Posledný súboj pre neho nebol jednoduchý. Vo Zvolene bol striedaný už v 14. minúte po štyroch inkasovaných góloch. Potreboval sa teda chytiť.

"Vo Zvolene som nedochytal, ten úvod som nezachytil. Pred zápasom s Martinom som mal obavy. Všetci sme už po prvej tretine cítili, že to bude veľmi ťažké stretnutie. Ale dopadlo to pre nás dobre, kvôli patričnému sebavedomiu brankár potrebuje takýto zápas, ako bol ten posledný," poznamenal muž, ktorý v ňom uhájil štvrtú nulu v tejto sezóne.

Zašantí si s tribúnami

Aj v utorok si tak Miro zatancoval po stretnutí. Stáva sa z toho akási bodka za víťazným zápasom. Trochu sa pobaví s tribúnami, urobí pár kotrmelcov. Ktovie čo ešte časom vymyslí. "Dal som tak najavo radosť. Sme naďalej na treťom mieste, vyhrali sme. Aj keď si uvedomujem, že to, čo robím, je aj dvojsečná zbraň. Lebo raz ste hore, potom zase dole. A niekedy príde aj prehra. Ale keď sa vyhrá, tak si to chcem s divákmi užiť. Bol by som rád, keby sme si mohli aj po Trenčíne spoločne zašantiť. Hoci v brankárskom výstroji, v betónoch to nie je až také jednoduché."

Po prvý raz vypredané?

Košickí hokejisti sa podľa Lipovského slov chcú aj dnes oprieť o podporu publika. "Zápas sa hrá v piatok, bude tu dobrý súper, sedemtisíc divákov bude isto. A to je takmer plno. Či by mohlo byť vypredané? Ja by som bol s chlapcami len rád. Týmto chcem divákov pozvať do arény, verím, že im urobíme radosť."

Líder extraligy má, zdá sa, za sebou menšiu krízu. O svojich kvalitách už presvedčil aj v Košiciach. "Dukla má veľmi dobré mužstvo. A nás by veľmi mrzelo, keby tu dokázala vyhrať dvakrát po sebe."

Vojaci majú najlepšiu defenzívu v súťaži. A v bránke oporu Miroslava Hálu. Lipovský však vie, že na každého existuje nejaký recept. "Stretnú sa dve mužstvá s najlepšími defenzívami v lige, tak aspoň hovoria štatistiky. V prvom zápase sme mali tlak, Duklu prestrieľali, ale nevyhrali. Isto to bude dobrý hokej, no dúfam, že s lepším koncom pre nás."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.